×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Laikrakstā publicētus rakstus policija izmeklē kā sevišķi smagus sērijveida noziegumus (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc kritisku rakstu sērijas neapskaužamā situācijā nonācis reģionālais laikraksts “Ludzas Zeme” (“LZ”). Pavasarī laikraksts publicēja vairāku rakstu sēriju par zvērinātas advokātes Veras Lipskas darbību, kura vienlaikus ir gan Kārsavas novada domes juriste gan privāta advokāte. Laikraksts bija saņēmis iedzīvotāju sūdzības, ka pašvaldība pie šīs juristes sūta cilvēkus, kuri domē lūguši juridisku konsultāciju. No domes “piespēlētajiem” cilvēkiem Lipska citkārt mēdzot prasīt samaksu par konsultāciju vai arī mēģina savervēt viņus par saviem klientiem. Advokāte apgalvo, ka laikraksts viņu apzināti nomelno atriebīgos nolūkos un vērsusies ar sūdzību policijā.

Tiktāl viss izklausās likumīgi un tiesiski – laikraksts publicē asu rakstu par iespējamu pārkāpumu, kritizētā persona to apstrīd likumā paredzētajā kārtībā. Taču veids, kā uzsākta izmeklēšana liek uzdot vairākus jautājumus par Latgales tiesībsargu darba metodēm. Pirmkārt, lieta par iespējamo neslavas celšanu nodota nodota Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļai. Otrkārt, žurnālistei uzlikts drošības līdzeklis par dzīvesvietas nemainīšanu un neizbraukšanu no valsts.

Vairāki ar šo lietu nesaistīti juristi, kuriem lūdzu viedokli, to nosauca par pilnīgu absurdu. Daži pat sāka smieties klausulē, padzirdot, ka ar lietu nodarbojas sevišķi smagu noziegumu nodaļa. “157.panta 2.daļa, kas runā par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī nekādos apstākļos nevarētu kvalificēties kā sevišķi smags noziegums. Drīzāk te ir runa par kriminālpārkāpumu, kas nav pat mazāk smags noziegums. Diemžēl mūsu valstī nav retums, ka lietas tiek nodotas pilnīgi citu nozaru institūcijām, piemēram, slepkavību izmeklēšanas nodaļa izmeklē ekonomiskus noziegumus, kur neviena dzīvība pat nav apdraudēta. Arī drošības līdzekļi nereti tiek noteikti pilnīgi absurdi,” teica zvērināts advokāts Saulvedis Vārpiņš.

“Ludzas Zemes” galvenā redaktore Laima Linuža uzskata, ka notikušais nav nejaušība, bet gan apzināts mēģinājums pirms pašvaldību vēlēšanām iebiedēt laikrakstu, tā darbiniekus un ziņu avotus. “Viss notiekošais ir nepārprotams mājiens, lai pirms pašvaldību vēlēšanām neuzdrošināmies kādu kritizēt,” teica redaktore.

Kā notikušo skaidro Valsts policija, kā reaģēs amatpersonas un žurnālistu organizācijas – par to lasiet 4.augusta “Latvijas Avīzes” numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Možka šiem Fantomass sadala kuru ģēlu kuram izmeklēt ?
  Dzīvē visādi var notikt…

 2. Šodien NRA raksts par to ka vācu mēdiju eksperti iesaka valstij nejaukties sabiedrisko mēdiju lietās…Vai šis gadījums būtu tas labais piemērs vai tomēr nē?

 3. Ak Vera,Vera,vai tiešām nekur jums nevar piesieties?,tagad tik sāksies,
  vai vajadzēja ko tādu darīt?
  Tauta uzzinās to,ko noklusējuši mēdiji visus šos gadus!

 4. “Gaišie spēki”, kuri smīn par barikādēm, rullē !!

 5. Kur tad paliek preses brīvība? Pret pašu policistu darba metodēm ir nepieciešama izmeklēšana. Izturību žurnālistei.

Draugiem Facebook Twitter Google+