×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. septembris, 2012
Drukāt

Laikraksts: ECB un SVF gatavo 300 miljardu eiro vērtu Spānijas glābšanas paketi

Eiropas Centrālā banka (ECB) kopīgi ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF) gatavo 300 miljardu eiro vērtu Spānijas glābšanas paketi, ziņo Nīderlandes laikraksts “Het Financieele Dagblad”, neminot šo ziņu avotus.

Pēc avīzē sniegtās informācijas, glābšanas aizdevums Madridei tikšot piešķirts uz trim gadiem, un par to tikšot diskutēts Eiropas Savienības valstu finanšu ministru apspriedē, kas šodien sākās Kipras galvaspilsētā Nikosijā, raksta “Reuters”.
ECB pārstāve gan noliedza ziņas, ka banka kopā ar SVF gatavo Spānijas glābšanas paketi. “Šīs ziņas ir nepamatotas. Nekādas sarunas nenotiek. Lēmums par palīdzības prasīšanu ir jāpieņem Madridei,” viņa norādīja. Arī SVF vadītāja Kristīna Lagarda noraidīja laikrakstā vēstīto kā nepatiesas ziņas. “Komentējot ziņas, ka mēs ar ECB vadītāju Mario Dragi risinām dziļas sarunas par Spāniju, varu jums apliecināt, ka tas tā nav,” viņa sacīja. Spānijas amatpersonas šonedēļ paziņoja, ka, pirms pieņemt lēmumu par visaptverošas ārējas palīdzības prasīšanu, Madride vēros, kāda attīstība notiek aizņemšanās izmaksu jomā.
Spānijas centrālās bankas piektdien publiskotie dati rāda, ka valsts parāds šāgada pirmajā pusē sasniedzis jaunu rekordaugstu līmeni, pastiprinot bažas, ka šai eirozonas valstij būs nepieciešama visaptveroša glābšana no bankrota. Jūnija nogalē valsts parāds sasniedza nepieredzēti augstu līmenim – 75,9 procentus no iekšzemes kopprodukta pretstatā 69,2 procentiem pagājušā gada beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+