×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

Laikraksts: Orlando šāvējs bijis gejs

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Orlando geju klubā 49 cilvēkus nošāvušais Omārs Matīns patiesībā bijis gejs, vēsta Lielbritānijas laikraksts “Daily Mail”.

Viņa sarīkotais slaktiņš ticis uzskatīts par ekstrēmā islāmā balstītu homofobisku uzbrukumu, tomēr Matīna bijusī sieva, viņa kursabiedrs policijas akadēmijā un kluba apmeklētāji paziņojuši, ka uzbrucējs bijis gejs un apmeklējis geju klubu “Pulse” kopš 2013.gada.

Noskaidrots, ka Matīns izmantoja geju satikšanās lietotnes “Grindr” un “Jack’d” un bija pazīstams ar cilvēkiem klubā.

Viņš arī vēl 2006.gadā aicinājis savu kursabiedru uz satikšanos. Matīns tolaik arī apmeklējis geju klubus.

Viņa bijusī sieva Sitora Jusufija norādīja laikrakstam “The Daily News”, ka Matīna ģimene uzskata, ka viņš sarīkojis slaktiņu, jo bijis apjucis par savu identitāti, nevis islāma ekstrēmisma dēļ.

“Pulse” apmeklētāji norādījuši, ka pēdējo trīs gadu laikā vairākkārt redzējuši Matīnu klubā lietojam alkoholu un dejojam ar vīriešiem.

Kā ziņots, par slaktiņu aizdomās turētais Matīns ir islāmticīgs afgāņu izcelsmes ASV pilsonis, un šobrīd tiesībsargāšanas iestādes cenšas noskaidrot, vai viņam bijuši sakari ar islāma ekstrēmistiem.

Tikmēr ar teroristisko grupējumu “Islāma valsts” saistīti avoti jau uzņēmušies atbildību par šo slaktiņu.

Arī Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pavēstījis, ka slepkava brīdi pirms uzbrukuma esot zvanījis uz ārkārtas situāciju tālruni un paziņojis, ka ir “Islāma valsts” sekotājs.

FIB atzinis, ka jau divkārt Matīns nonācis izmeklētāju redzeslokā aizdomās par saistību ar ekstrēmistiem un ka 2013. un 2014.gadā viņš esot ticies ar kādu teroristu pašnāvnieku.

Neskatoties uz to, viņam bijusi līdz nākamā gada septembrim derīga ieroča nēsāšanas atļauja.

Svētdien notikušais slaktiņš ir šāda veida noziegums ar vislielāko upuru skaitu ASV mūsdienu vēsturē, un tas tika sarīkots plaši pazīstamajā Orlando geju naktsklubā “Pulse”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+