Sports
Hokejs

Laikraksts: Vītoliņš nebūs Znaroka palīgs Krievijas izlasē pasaules čempionātā0

foto: SKA

Latvijas hokeja speciālists Harijs Vītoliņš nebūs Oļega Znaroka palīgs Krievijasn izlasē maijā gaidāmajā pasaules čempionātā Dānijā, otrdien ziņo laikraksts “Sport Express”.

Tiek ziņots, ka Vītoliņam līgums par Krievijas izlases trenēšanu beidzas 30.aprīlī un tas netiks pagarināts, kamēr Znarokam vienošanās noslēdzas maijā.

Tiesa, krievu mediji pieļauj iespēju, ka arī Znaroks nevadīs izlasi pasaules meistarsacīkstēs, bet viņa vietā tiks apstiprināts līdzšinējais palīgs Iļja Vorobjovs.

Jau vēstīts, ka otrdien tika ziņots, ka Znaroks atstās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) flagmaņa Sanktpēterburgas SKA galvenā trenera amatu, kamēr viņa vietu ieņems tieši Vorobjovs.

Pagājušās sezonas KHL čempione SKA svētdien noslēdza sezonu, jo Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences finālā ar 2-4 piekāpās Maskavas CSKA vienībai, bet 55 gadus vecā Znaroka līgums noslēdzas līdz ar šīs sezonas beigām.

Lai arī krievu medijos SKA direktoru padomes loceklis Aleksandrs Medvedevs izteicās, ka labprāt redzētu Znaroku turpinām savu darbu, pēc “Championat.com” rīcībā esošās informācijas speciālists savu amatu atstās.

Tikmēr klubs otrdien paziņoja, ka treneru korpusam līdz 30.aprīlim ir spēkā esoši līgumi, bet sezonas vērtējumu sniegs SKA direktoru padome.

Pašlaik 43 gadus vecais Vorobjovs novembrī tika atlaists no Magņitogorskas “Metallurg” galvenā trenera amata. Viņam bijušas pārrunas arī ar Omskas “Avangard” klubu.

Vorobjovs divas reizes kopā ar Magņitogorskas klubu uzvarējis Gagarina kausa izcīņā, vienā gadījumā to paveicot kā galvenais treneris.

Tikmēr 55 gadus vecais Znaroks kopā ar Vītoliņu par SKA treneriem tika apstiprināti pirms nepilniem diviem gadiem, un jau pirmajā sezonā vienība izcīnīja Gagarina kausu.

Savukārt 2012. un 2013.gadā Znaroks ar Vītoliņu līdz Gagarina kausam aizveda Maskavas “Dinamo” klubu.

Znaroks 2014.gadā tika apstiprināts par Krievijas izlases galveno treneri, noslēdzot četru gadu līgumu, un uzreiz vienību togad aizveda līdz pasaules čempionu titulam, bet iepriekšējos trijos čempionātos šī komanda ieguva sudrabu un divas bronzas. Savukārt šogad šī speciālista vadībā olimpisko atlētu no Krievijas komanda uzvarēja Phjončhanas Olimpiādē. Tiesa, turnīrā nepiedalījās Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji.

LA.lv