×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Laiks pieteikties atbalsta maksājumiem!

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ja vēlaties saņemt valsts atbalstu lauksaimniecībai, svarīgi nenokavēt attiecīgos pieteikšanās termiņus. Kas tagad dienaskārtībā?

 

No 15. aprīļa līdz 15. maijam var iesniegt platību maksājumu pieteikumus šim gadam. Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs (RLP) var saņemt iesniegumu veidlapas, kā arī brošūru “Informatīvais materiāls platību maksājumu saņemšanai 2013. gadā”. Lauku bloku kartes var saņemt tajā RLP klientu apkalpošanas daļā, kur pērn pieteicāties platību maksājumiem.

Tiem lauksaimniekiem, kuri platību maksājumiem pieteiksies pirmo reizi, jāreģistrējas par LAD klientiem tās RLP klientu apkalpošanas daļā, kuras teritorijā atrodas lielākā lauksaimniecības zemes platība.

Lai pieteiktos platību maksājumiem, jāiesniedz aizpildīts pieteikums (kopā ar pielikumiem, ja ir aktīvas vides un lauku ainavas uzlabošanas pasākumu saistības) un lauku bloku kartes ar precīzi iezīmētām platībām.

Dokumentus varēs iesniegt arī vēlāk, līdz 10. jūnijam, taču tad LAD atbalsta maksājumu samazinās par 1 % par katru nokavēto darba dienu pēc 15. maija.

Lai taupītu laiku un precīzi aizpildītu iesniegumus, var izmantot arī elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS). (Sīkāka informācija par to ir mājaslapas www.lad.gov.lv sadaļā Tiešie maksājumi).

 

No 10. aprīļa līdz 1. jūnijam LAD no lauksaimniecības produkcijas ražotājiem pieņem arī iesniegumus dīzeļdegvielas atbrīvojumam no akcīzes nodokļa.

2013./2014. saimnieciskajā gadā no akcīzes nodokļa ir atbrīvota dīzeļdegviela, kuru izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, kā arī lauksaimniecības zemes vai tādas meža vai purva zemes apstrādei, kur kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem.

Atbrīvojumu no akcīzes nodokļa var saņemt lauksaimniecības produkcijas ražotājs par to hektāru skaitu, par kuriem ieņēmumi no lauksaimnieciskās vai zivju produkcijas ražošanas ir vismaz 200 latu no ha (neieskaitot saņemto valsts un ES atbalstu). Taču šajos 200 latos iekļauj 2012. gadā saņemtos ES maksājumus par pasākumu “Agrovides maksājumi” (izņemot maksājumus par lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšanu un bioloģiskās daudzveidības uzturēšanu zālājos).

Lai saņemtu dīzeļdegvielas atbrīvojumu no akcīzes nodokļa par pastāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju apstrādāšanu, ir jātur lopi – uz vienu hektāru jābūt vismaz 0,2 nosacītajām liellopu vienībām. Ja lopu nav, Lauksaimniecības datu centrā jāreģistrējas kā dzīvnieku barības primārajam ražotājam.

Aizpildīts iesniegums jāiesniedz LAD reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē vai centrālajā aparātā. To var iesniegt personīgi, sūtīt pa pastu vai elektroniski.

Ir vērts izmantot elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS), jo tad var redzēt ziņas par savu izlietoto dīzeļdegvielu un tās atlikumu.

Lai varētu operatīvi piešķirt dīzeļdegvielu, LAD aicina kopā ar iesniegumu iesniegt arī gada ienākumu deklarācijas D3 pielikuma vai D31 pielikuma kopiju.

Interesanti uzzināt, ka pēdējo desmit gadu laikā ES un valsts atbalsts mūsu lauksaimniekiem bijis 2,5 miljardi latu, tai skaitā 2012. gadā LAD izmaksājis vislielāko atbalstu – 387,5 miljonus latu.

 

UZZIŅA

LAD tālruņi:

Klientu apkalpošanas daļa: 67095000, 67027804.

Platību maksājumu daļa: 67027097.

Valsts atbalsta daļa: 67027326, 67027204.

Elektronisko pakalpojumu daļa: 27876161, 67027843.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+