×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Laizāne: Sabiedrisko mediju pārklājums pierobežā – valsts drošības jautājums (15)

Sputnik/Scanpix/LETASputnik/Scanpix/LETA

Tas, ka daļā Latvijas pierobežas nav pārklājuma Latvijas sabiedriskajiem medijiem un internetam, ir nozīmīgs valsts drošības jautājums, pēc izbraukuma sēdes Latgalē atzina Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

“Mēs nevaram izlikties neredzam, ka mūsu pašu pierobežā iedzīvotājiem ir grūtības piekļūt sabiedriskajiem medijiem. Sliktās apraides dēļ daudzi jau gadiem nespēj normāli skatīties Latvijas Televīzijas kanālus vai klausīties Latvijas Radio programmas, par ko pārliecinājāmies, tiekoties ar pierobežas iedzīvotājiem,””pauda Laizāne.

Daļa nespēj atļauties maksas televīziju, taču pierobežā televīzijas un radio signāls ir nevienmērīgs, tā kvalitāte atkarīga pat no laikapstākļiem, turklāt dažviet ir problēmas ar mobilo sakaru un interneta pārklājumu.

Pierobežā nepieciešami jauni, spēcīgi raidītāji, lai nodrošinātu kvalitatīvu signālu. Šis jautājums jāaktualizē arī Saeimā, lai pēc iespējas ātrāk visā pierobežā būtu pieejamas Latvijas sabiedrisko mediju programmas.

Nav pieļaujama situācija, kurā pierobežas iedzīvotāji tiek nošķirti no Latvijas informatīvās telpas, jo šobrīd pierobežas iedzīvotāji šobrīd pārsvarā patērē kaimiņvalstu, sevišķi Krievijas, programmas, kam ir spēcīgāks signāls un līdz ar to tās redzamas labāk, taču tās ne vienmēr nodrošina objektīvu un Latvijai labvēlīgu informāciju. “Spēcīgi sabiedriskie mediji, kam jābūt pieejamiem visā valstī, ir arī svarīgs valsts drošības jautājums, jo tie palīdz stiprināt valsts informatīvo telpu,” uzsvēra Laizāne.

Jāmeklē arī veidi, kā mediju saturu padarīt pievilcīgāku patērētājiem, kā arī jāstiprina reģionālie plašsaziņas līdzekļi, lai nodrošinātu iedzīvotājiem kvalitatīvu informāciju par aktualitātēm tuvējā apkārtnē.

Saeimas Cilvēktiesību komisija 24. un 25.maijā apmeklēja Daugavpils, Ludzas, Zilupes un Ciblas novadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Ziniet, šis jautājums vairs nav valsts drošības jautājums, bet “gatavais cirks”. Par to jau izteicos komentāros iepriekš kādus pāris gadus atpakaļ. Manā mājās Daugavpils novada Višķu pagastā, kas ir kādi 70 km no Lietuvas robežas, var ar parasto antenu bez maksas uztvert kādus 10(!!!) Lietuvas TV kanālus. Bet kā var Latvijā neuztvert Latvijas TV – tas ir “bez komentāriem”…

 2. Cik par šo jautājumu var ..!!! Tas jau bija aktuāls 2014.g., 2012.g. un tā var iet atpakaļ. Nekas nav darīts jau 15-20 gadus. Tikai braukā, groza galvas un pauž sašutumu.

 3. Atbrauca, pasēdēja, papļurkstēja, aizbrauca. Sens neatrisināts jautājums ar garu, garu bārdu! Pēc desmit gadiem tiksimies!

 4. par fotogrāfiju Atbildēt

  Tukšgalvja skats. Nu, vai nav tā?

 5. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Tava vekstesana vēl nepanesamāka kā kirilica. Vai tu zini, ka pirmās tautasdziesmas rakstīja un izdeva Pēterburgā kirilicā.

  • А ещё издавали газету, между прочим. Этот К-К привирает слегка, сам то ведь читает…

 6. Pierobežniece Anna Atbildēt

  taču tās ne vienmēr nodrošina objektīvu un Latvijai labvēlīgu informāciju; – Krievu kanāli sniedz patiesu informāciju. stundas laikā es irgūstu daudz vairāk informācijas, kā tukšajos latviešu kanālos. ēēē, āāā, ōōōo, plus reklāma un skaņas ir, bet satura nekāda. Tikai nato izcilība, sliktais krievs, un izvirtusī eiropa. Bruņoties, pirkt atkritumus no amerikosiem, dot naidu visiem pasaules staiguļiem un uzņemt migrantus.nekā cita lv ziņās nav. Ak jā – vēl mūžīgās liberastu vaimanas par homiķu ikdienas rūpestiem, par bērnu liberastizāciju, par vietējo iedzīvotāju nostādīšanu zemākā līmenī, kā pasaules vazaņķus gan no musļimu zemēm, gan amerikosu karavīru īpašie statusi.
  Jautājums Latvijas simtgades ruporiem – uzurpatoriem – par kādu Latviju cīnījās latviešu strēlnieki un uz ežiņas galvu lika, par Latviju nosauca gabaliņu no impērijas?

  • Laizānei taisnība Atbildēt

   Mēs vēl arvien gaidam kad Saeimā būs latviska, patriotiska valdība kas rūpēsies par valsts valodu visās jomās, nevis rūpēsies tikai par savu godu, slavu un maku.

 7. Par ko valdošiem domāt pierobeža jau pārdota ‘dāniem zviedriem, palikuši jau atri pazudīs , raidījumu saturs- kad paklausās Lukašenko rodas mazvērtības sajūta , kā viņš aizstāv savu valsti – neatkarību, bet musējie valdošie- tieši pretēji ko tur klausīties melos, izlikšanās????

 8. Pierobežniece Anna Atbildēt

  pamodās valsts. jau daudzus gadus pierobežā nevar uztvert latvijas radio 1. un 2. programmu. Domskaja ploščadj ja nemaldos LR3 uztverās labāk, arī mašīnā braucot. televīzija – lai nebūtu čakars, nopirku krievu dekoderu – 10 kanāli par velti krievu valodā. Un pie viena 3 bezmaksas latviešu kanāli redzami labā kvalitātē. Tad kur problēma – latvijas puse sūdīgi un neinteresanti, krievu detektors OK. Ieskrienaties.

 9. Ты смотри, не прошло и 26 лет как вспомнили. Оказывается в стране то есть и окраины, во как. И Зилупе есть, и Краслава, и другие места. А раньше вы про это не знали? Вам же люди напоминали про это столько лет, вам же было не до них. А запахло жареным – сразу вспомнили.

  • Можете изображать из себя кого угодно, но вы сударь вор. И я не перестану напоминать вам об этом.

   • Попугайничаете!? Э, нет милейший. Это вы шут и вор, вор и шут! Уже .. что ли.

 10. Ak vai,ko jūs uztraucaties par par pierobežu,Rīgai ir un ir ok.

Draugiem Facebook Twitter Google+