×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Edgars Jundzis, “Jēzus dzīves mīklas” (1)

jundzis_6

Vāka mākslinieks Aivars Plotka, māksliniece Gunta Plotka. Iespiests SIA “Apgāds Mantojums”, 271 lpp.

Šī grāmata, kuras pamatā autora 1980. gadā aizstāvētā doktora disertācija, liek domāt par Jēzus Kristus personību, viņa dzīvi un mācību.

Toreiz E. Jundzim jau bija 73 gadi; šis pētījums ir viņa mūža darbs. Šoruden tas laists klajā otro reizi. Profesors Haralds Biezais, izlasījis to 1994. gadā, vērtējis, ka darbs uzrakstīts patiesi eleganti, vienkāršā un brīvā valodā, bez akadēmiskās izteik-smes galvu reibinošiem samezglojumiem: “Darbs lasāms kā veikla kriminālizmeklētāja stāsts, kurā salikts arguments pie argumenta līdzīgi maziem dārgakmeņiem, kas beigās veido lasītāja acu priekšā skaistu, veselu, noapaļotu ainavu.” Grāmatā izklāstīta E. Jundža versija par Jēzus dzīvi, un atbilstīgi tai Jēzus pirmo reizi notiesāts, bet atlaists 30 gadu vecumā, bet otro reizi notiesāts un tad arī piesists krustā 45 gadu vecumā. Grāmatu rotā attēli no V. Mašnovska četrsējumu darba “Latvijas luterāņu baznīcas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Edgars Jundzis ir īpatnēja personība. Pētījis arī seno latviešu kultūras mantojumu, uz kuru pamatojoties, kā stāsta ticami avoti, mazdēls Arno Jundze uzcepa savu zinātnisko darbu un publikāciju klāstu,.
    E.Jundze mācīja luterāņu mācītāju kursos, kuru apmeklētāji par Edgaru Jundzi ironizēja, ka kaut kam viņš ticēja, bet vai tas bija kristīgais Dievs?
    Noteikti personība, kas nebija tikai mācītājs. Tāpēc šis izdevums cilvēkiem, kas atceras E.Jundzi, varētu būt ļoti interesants.

Draugiem Facebook Twitter Google+