×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Latgalē durvis ver jauna koncertvieta – restaurētā Lūznavas muiža (1)

Artura Zarembas fotoArtura Zarembas foto

Lūznavas muiža.

Latgalē sevi piesaka jauna koncertu un citu īpašu notikumu vieta, atjaunotā jūgendstila pērle Lūznavas muiža, LA.lv pavēstīja muižas pārvaldniece Iveta Balčūne.

2016. gada kultūras notikumu programma sāksies jau šajā sestdienā, 23. janvārī, ar čellistes Ilzes Grudules un šveiciešu mūziķa Vincenta Flikigera koncertu “Čells un teorba”, atklājot koncertciklu “Kamermūzika Lūznavā”.

Tiks piedāvātas arī divas izstādes – Osvalda Zvejsalnieka gleznas personālizstādē “Terra Vitae” un sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību tapusī ekspozīcija “Budapeštas jūgendstila plakāti”.

Tuvākajā laikā Lūznavas muižas koncertprogrammā gaidāma Rīgas Saksofonu kvarteta un Kristīns Gailītes sagatavotā programma “Sniega šūpulī” – tā izskanēs 30. janvārī plkst. 15. Koncerta tematika ir ziema, taču ne skarba, dziļa un auksta, gluži pretēji, tā klausītājiem nes sirdsmieru un siltumu, tādēļ koncertam piešķirts arī gaišs nosaukums. “Sniega šūpulī” – tā sauc latviešu komponista Georga Pelēča kantāti soprānam un saksofonu kvartetam, kura izskanēs koncerta vakarā līdz ar pavisam jaunu, 2015. gadā radītu Imanta Zemzara darbu saksofonu kvartetam “Divas prelūdijas par Alfrēda Kalniņa korāļa tēmu”.

Arī februārī un martā Lūznavas muižā gaidāmi koncerti, par kuriem informēsim, bet 21. maijā Lūznavā pirmo reizi rīkos Muzeju nakti, kur ar kadriļu balli, akustisku latgaliešu mūziķu koncertu muižas bēniņos un ārā kino seansu varēs atklāt un iepazīt līdz šim no visām mazāk zināmās mūzas iedvesmošanas spējas.

Savukārt 10. jūnijā Lūznavas muižas kapelā gaidāms Baznīcu nakts koncerts, bet 18. jūnijā Lūznavas muižai un tās parkam kā Rāznas nacionālā parka daļai šogad ticis gods kļūt par Dabas koncertzāles norises vietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Derētu rūpīgāk izvēlēties fotogrāfijas – raksta sākumā publicētā bilde ir gana smags tehnisks brāķis!

Draugiem Facebook Twitter Google+