Kultūra
Latvijā

“Latviešu tautas dārgākā manta” pārceļojusi uz Gaismas pili 2

Timura Subhankulova foto

Līdzīgi Grāmatu ķēdei 18. janvārī, šodien, pārejot no rokas rokā, savas ilggadīgās mājas Latvijas Zinātņu akadēmijā atstāja Dainu skapja atvilktnes un tām sekoja arī pats UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā iekļautais Dainu skapis, kurš turpmāk mitināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas 5. stāvā.

Dainu skapja vairāk nekā 70 atvilktnes no LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuves uz Gaismas pili tika nogādātas Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes automašīnā.

Galerijas nosaukums

LU LFMI fondu glabātāja Māra Vīksna Dainu skapi nodēvēja par “latviešu tautas dārgāko mantu”, savukārt akadēmiķis Jānis Stradiņš šodienas sajūtas raksturoja vienlaikus kā pacilājošas un skumji nostalģiskas.

Norādot, ka Dainu skapis ir bijis un ir kā latviskuma bastions, viņš akcentēja, ka Dainu skapim un par to atbildīgajiem viņš nevēlas teikt “ardievu, bet uz redzēšanos”.

Dainu skapis šodien saņēma arī dāvinājumu – apdrošināšanas polisi ar apdrošinājuma summu viena miljona eiro apmērā – no AAS “Gjensidige Baltic”.

Polisē iekļauta apdrošināšana pret visiem iespējamiem riskiem – ugunsnelaimēm, dūmu, vētras, krusas un plūdu iedarbību, šķidrumu noplūdi no bojātiem cauruļvadiem, zemes noslīdējumiem un iegruvumiem, kā arī trešo personu prettiesisku rīcību.

Dainu skapja atklāšana notiks LNB Inaugurācijas dienā, piektdien, 29. augustā, plkst.19.30.

LA.lv