×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Latviešu un gruzīnu balsis saskanēs Dzintaru koncertzālē (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. maijā atjaunotās Dzintaru koncertzāles slēgtās Mazās zāles atklāšanas koncertu sērijā uzstāsies pazīstamā latviešu a capella grupa “Latvian Voices”. Šajā reizē koncerta viesi būs viena no pazīstamākajām vokālajām grupām no Gruzijas – “Georgian Voices”.

Lietojot balsis kā vienīgo mūzikas instrumentu, vokālā grupa “Latvian Voices” ir radījusi individuālu vokālo stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, tomēr īpaši izceļas latviešu tautas mūzikas krāsas, kas savienotas ar tradicionāliem kormūzikas un popmūzikas elementiem. Lielākā daļa grupas repertuāra ir grupas dalībnieču aranžēta un komponēta.

“Latvian Voices” savas pastāvēšanas laikā sadarbojusies ar vairākiem dažādu žanru māksliniekiem. To skaitā ir “Xylem Trio”, Laima Jansone, Ēriks Ešenvalds, dīdžejs Rudd no Latvijas, slavenie “The King’s Singers” no Lielbritānijas, “Lytos” no Spānijas, “Viva Voce”, “Norddeutsche Sinfonietta” no Vācijas. Šajā reizē grupa kāps uz vienas skatuves kopā ar Gruzijas viesiem – vokālo grupu “Georgian Voices” (Gruzijas balsis).

“Georgian Voices” ir vieni no labākajiem Gruzijas muzikālās folkloras izpildītājiem. Ansamblis uzstājas kopš 1991. gada, dodoties turnejās pasaulē un izpildot plašu repertuāru, tostarp tradicionālās dziesmas, kurās savijas senatnīgums un polifoniska mūzika. Gruzijas polifoniskās mūzikas tradīcijas ir pazīstamas visā pasaulē kā agrākā vokālās polifonijas tradīcija kristīgajā pasaulē, un “Georgian voices” sniegums apburošā veidā apvieno senās un mūsdienu harmonijas. Unikālais polifoniskais stils ar trīsdaļīgām harmonijām saglabājies nemainīgs. Gadsimtiem ilgi Gruzijas tautas dziesmas joprojām ir mūsdienu kultūras, svinību un gruzīnu “supras” neatņemama sastāvdaļa – UNESCO Gruzijas mūzikas senatnīgums un polifoniskums ir pasaules nemateriālās kultūras mantojuma meistardarbs.

Savdabīgās dziedāšanas manieres dēļ “Georgian Voices” balsis ir ierindotas starp pasaulē labākajām balsīm. Dziedātāji prot uzburt un nodot klausītājam šo dziesmu unikālo šarmu un vissmalkākās nianses. “Georgian Voices” koncertā “Dzintaru koncertzāles” slēgtajā zālē klausīsimies rituālu dziesmas no pirmskristietības laika, skanēs arī senas deju dziesmas, viduslaiku kristiešu himnas, unikālas darba dziesmas un diženas dzīru dziesmas, Gurijas reģionam raksturīgo pārsteidzošo polifoniju, kā arī 19. un 20. gadsimta gruzīnu komponistu dziesmas.

Dzintaru koncertzāles jaunās zāles atklāšanas svinības turpināsies līdz 31. maijam. Koncertus sniegs kamerorķestris “Kremerata Baltica” un vijolniece Baiba Skride, izskanēs operdziedoņa Egila Siliņa solokoncerts. Atklāšanas koncertu sērijas noslēgumā uz skatuves uzstāsies Maestro Raimonds Pauls ar īpaši izveidotu programmu kopā ar vokālo grupu “Framest”.

Varbūt noder

Koncerts: 27. V 20.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 25

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lieliski izpildītāji ar lielisku repertuāru! Sadarbojieties biežāk lai varam baudīt jūsu koncertus!
    Latviešu un gruzīnu tautas taču ir vienas no muzikālākajām pasaulē!

Draugiem Facebook Twitter Google+