×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Latviešu zemnieki sāk cīņu ar lietuviešu zagļiem (10)

No zagļiem atgūtais traktors ar pļaujmašīnu ārpus darba laika nu stāv aiz atslēgas. Bet tas nebūs beidzamais drošības pasākums, ko veiks zādzību pieredzējušais saimnieks vienā no lauku sētām. Foto - Artis DrēziņšNo zagļiem atgūtais traktors ar pļaujmašīnu ārpus darba laika nu stāv aiz atslēgas. Bet tas nebūs beidzamais drošības pasākums, ko veiks zādzību pieredzējušais saimnieks vienā no lauku sētām. Foto - Artis Drēziņš

Veiksmīgi pārdzīvojuši vērienīgu zādzību, Viesītes novada Saukas pagasta zemnieku saimniecības “Lejas Palsāni” saimnieki vēlas mobilizēt sabiedrību un valsts iestādes cīņā ar lauksaimniecības tehnikas un citu mantu zagļiem no Lietuvas, no kuriem daudzus gadus cieš pierobežas iedzīvotāji. Tikai retajiem izdevies savu mantu atgūt.

“Lejas Palsānu” ļaudīm laimējās – 27. maija naktī nozagto traktoru “John Deere 6620” (tirgus vērtība 30 000 eiro) ar tam klāt pielikto pļaujmašīnu “Krone” (10 000 eiro) izdevās atgūt, pateicoties SIA “Autonams” uzliktajai navigācijas sistēmai. Tehniku pēc GPS atrada Lietuvā. Taču raizes bija lielas.

karte_5

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis teic, ka precīzas statistikas par noziedzību Latvijas pierobežā viņam nav: “Bet varu pateikt, ka Zemgalē pagājušajā gadā nozaga 12 traktorus, no kuriem četrus atrada, šogad – trīs, no kuriem vienu atrada. Zagtās lauksaimniecības tehnikas pēdas pārsvarā ved uz Lietuvu, bet Lietuvas kolēģi stāsta, ka viņu valstī zog arī mūsu iedzīvotāji – tiesa, par traktoriem gan nav dzirdēts. Lietuvas policisti skaidro: tas tāpēc, ka latviešu zemnieku tehnikai var brīvāk piekļūt, lietuvieši vairāk rūpējas par drošību. Jā, mēs palielinām patruļu skaitu pierobežā, bet vienlaikus iecirkņa inspektoriem liekam vērsties pie lauksaimniekiem, lai viņi vairāk uzmana savu tehniku, iespēju robežās to tur pie mājām vai vismaz redzamības attālumā, aprīko ar GPS, signalizācijām, pie ēkām liek videokameras.”

Tomēr zemniece Diāna Broka ir pārliecināta, ka situācija ar zagļiem no Lietuvas ir gadiem ielaista: “Viņi zog lielākoties veiksmīgi un paliek nesodīti. Ne jau visiem tā laimējas savu mantu atgūt kā mums. Robeža ir vaļā, policisti sūdzas, ka viņiem nav degvielas un cilvēku, lai rīkotu reidus. Mēs vēlamies apkopot informāciju par pēdējo gadu garnadžu sirojumiem, lai varētu vērsties pie valdības ar prasību pēc papildu finansējuma policijai vai kaut kam citam, kas varētu uzlabot drošību pierobežā. Protams, arī mums pašiem jāuzmanās un jāiegulda resursi drošības uzlabošanā, bet visam ir savas robežas. Neretā cilvēki pirms dažiem gadiem vienojās par nakts dežūrām, bet tas nav viegli, jo katram ir savi darbi un tas nevar būt ilgstoši. Galu galā par drošību jārūpējas valstij, nevis parastiem iedzīvotājiem uz naktsmiera rēķina un apdraudot sevi,” pārliecināta Diāna, kura lūdz visus no Lietuvas zagļiem cietušos sazināties ar viņu ar elektroniskā pasta palīdzību: laukosdrosi@inbox.lv.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, piekrītot, ka mantiskās zādzības pierobežā vēl joprojām ir aktualitāte, sola: “Esmu lūdzis Valsts policijai sagatavot informāciju par minēto noziedzīgo nodarījumu tendencēm un nepieciešamības gadījumā esmu gatavs pārrunāt aktuālos jautājumus ar Lietuvas iekšlietu ministru.”

Visu rakstu par to, kā zemniekiem izdevās atgūt nozagto traktoru, un ko sola amatpersonas, lasiet 7. jūnija “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. He, aizbrauciet ierīt šņabi ar leišu miličiem un visas raizes par zagļiem un tautas problēmām kā ar roku noņemtas.

 2. Visātrākais un lētākais paņēmiens būtu – krāsot tehniku valsts karoga krāsās. Tad uzreiz varētu redzēt, kurš latviešu traktoru velk, kurš – leišu.

 3. Visslabākais būtu ,ja izveidotu Sēlijas plānošanas reģionu ,ar savu policijas pārvaldi.Pašreiz Sēlija sadalās starp Latgali un Zemgali un gan vienā ,gan otrā gadījumā ir nomale .

 4. Leiši par tādu pakalpojumu piedāvā no 1000 – 10000 (atkarībā no tehnikas vērtības) un naudu saņem uzreiz kā tehnika ir uz traļa, netīro darbu paveic pašu bāleliņi…

 5. Jāvelk apkārt eleltrība, lai vienreiz kādu nosit, varbūt tad būs miers, paliek tiešām bailes, ka neierodas kāds nelūgtais viesis.

 6. Leiši pierobežā siro ne jau pirmo gadu, esmu no Zemgales,mūsu miestā šos ,,ciemiņus,, ,protams nelūgtus,esam sagaidījuši ne vienu reizi vien. Nestāstīšu sīkumos,bet pagaidām ,,tfu…tfu…tfu…, nav līduši, un ceru, ka tuvākajā laikā ,,nevarēs,, ielīst…….

  • Vai tad paši nēsat iedomājušies kā var sveš cilvēks no nezināmas vietas kautko nozagt tas ir tikai ar vietējo palīdzību.Tas ir skarbi bet diemžēl tā ir

   • Viņi taču braukā apkārt un uzmanīgi vēro,kāda kuram un kut atrodas tehnika,un tad naktī ierodas,lai to paņemtu. Strādā profesionāli,klusi,pārdroši – no pašas mājas priekšas noceļ iekāroto lietu,klusi aizstumj drošā attālumā,tad ielādē mašīnā vai busā un prom. Mums tā nozaga zāles pļaujamo traktoriņu un trimeri,kaimiņam arī traktoriņu izvilka no aizslēgta šķūnīša dažus metrus no guļamistabas logiem. Pats labākais,ka viņi pārbauda,vai saimnieki guļ.klusi piegrabinot pie loga…

 7. Tad kad Zemessargiem mājās būs ieroči, tad leišiem vajadzēs divreiz padomāt vai ložņāt pa kaimiņzemi.

 8. Ierīkogarāžas,apsargājamus laukumus,videonovērošanu , GPS uzraudzību izsakošanu , lauku perimetru aprīkošanu,ceļu uzraudzību ,patruļes ,robežuzraudzību un personasierašanas reģistrēšanu visu beidzot robežu aprīkošanu ar patšautenēmun mīnām.

Draugiem Facebook Twitter Google+