Latvijā
Kriminālziņas

Latvieti un lietuvieti Skotijā notiesā par brutālu slepkavību 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Vakar Aberdīnā par brutālu slepkavību mūža ieslodzījums piespriests kādam lietuvietim un latvietim, kuri divatā nosituši savu paziņu, raksta “PressandJournal.co.uk”.

Tiesnesis nospriedis, ka Jānim Karajevam (30), kurš jau sešas reizes tiesāts par vardarbīgiem noziegumiem, cietumā par Alekseja Zarska (42) slepkavību jāpavada 14 gadi, bet viņa paziņam Tomasam Gulbinavičam (33) – vismaz 13 gadi.

Tāpat tiesnesis norādīja, ka spriedums nenozīmē – abi notiesātie pēc termiņa beigām tiks atbrīvoti: “Jūs tiksiet atbrīvoti vienīgi tad, kad tiks uzskatīts, ka sabiedrības drošība no tā necietīs.”

Kā Gulbinavičs, tā Karajevs nolieguši, ka būtu noslepkavojuši Zarsku 15. janvārī notikušajā uzbrukumā un vainoja viens otru. Gulbinavičs apgalvoja: Karajevs esot uzbrucis savam dzīvokļa biedram, bet viņš centies abus izšķirt, savukārt Karajevs bija pārliecināts, ka redzējis Gulbinaviču iesitam cietušajam, bet stiprā reibuma dēļ no nakts notikumiem neko daudz neatceroties.

Saistītie raksti

Salīdzinoši maigais spriedums saistīts ar to, ka konflikts nepārprotami izcēlies spontāni un uzbrukumā nav pielietoti nāvējoši ieroči. Gulbinavičs esot izteicis patiesu nožēlu par upura nāvi, jo bijis ar viņu draugos un devis patvērumu, kad Zarskam nav bijis māju.

Savukārt Karajeva advokāts apelēja pie sava aizstāvamā ģimenes stāvokļa: viņš nonācis Skotijā pēc ekonomiskās krīzes Latvijā, ģimene no Karajeva atteikusies, izņemot vecmāmiņu. “Viņu ļoti uztrauc reālā perspektīva vecomāti nekad vairs nesatikt,” norādīja advokāts, jo sieviete esot pārāk veca, lai varētu atbraukt uz Skotiju Karajevu apciemot.

LA.lv