×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Latvijā atkārtoti viesosies Moisejeva deju ansamblis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Plānots, ka vasarā, 12. jūnijā, Dzintaru koncertzālē notiks Krievijas dienai veltīts koncerts, kurā uzstāsies Igora Moisejeva Krievijas Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis, portālu LA.lv informējā “Art Forte” pārstāve Kristina Šemancova.

2012. gada februārī ansamblis svinēja savu 75. gadadienu ar galā koncertu uz Krievijas vēsturiskā Lielā teātra skatuves, un programmā bija jauni, speciāli jubilejai tapuši uzvedcumi. Tāpat 2012. gadā ansamblis jubilejas ietvaros pilnībā izpārdotā koncertā uzstājās Rīgā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Pēc izcilajiem panākumiem pieņemts lēmums Igora Moisejeva ansambli uzaicināt uz Latviju 2014. gadā, lai vēl lielāks skatītāju loks varētu izbaudīt ne tikai krāšņo uzvedumu, bet arī gūtu unikālu iespēju redzēt dejotāju meistarību, kurai pasaulē nav līdzvērtīgas.

Visā pasaulē slavenā Igora Moisejeva ansambļa koncertā skatītāji redzēs ugunīgo flotes dziesmu “Jabločko”, moldāvu “Žok”, igauņu, polku, grieķu “Sirtaki”, Argentīnas deju “Gaučo”, un, protams, krievu un ukraiņu tautas dejas.

Tieši Igors Moisejevs (1906.-2007.) pirmo reizi riskēja apvienot folkloras bagātību ar klasisko baletu. Šis savienojums ir pasaulslavenā maestro un viņa izslavētā kolektīva vizītkarte. Ansambļa nepārspējamo meistarību novērtē skatītāji visos kontinentos. Igora Moisejeva balets dažādās valodās tiek nosaukts vienādi, tas it kā burvju formula, kas atver veselu pasauli. Pēc viesizrāžu skaita ansamblis iekļauts Ginesa pasaules rekordu grāmatā!

Igora Moisejeva Krievijas valsts akadēmiskā tautas dejas ansablis ir pasaulē pirmais profesionālais horeogrāfijas kolektīvs, kā uzdevums ir pasaules tautu dejas folkloras reklamēšana un mākslinieciska interpretācija. Ansamblis dibināts 1937. gada 10. februārī un kopš tā laika tā koncetdarbība nav mitējusies. Kopš 1945. gada ansamblis ar triumfu uztsājies visā pasaulē, izraisot sajūsmu skatītājos. Igora Moisejeva neparastais talants un viņa dejotāju nepārspējamā meistarība daudzus gadus bija padomju mākslas vizītkarte.

Ansamblis ir pirmais un līdz šim vienīgais deju kolektīvs, kas uzstājies uz slavenākajām operas skatuvēm – Milānas “La Scala”, Parīzes operā, Ņujorkas Metropolitēna operā un citur.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+