×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Latvija Eirovīzijā startēs pirmajā pusfinālā

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Eirovīzijas dziesmu dalībnieces Aishas fani videosižeta filmēšanas laikā AB dambī, kuru Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa vajadzībām uzņem Norvēģijas televīzijas filmēšanas grupa.

20. janvārī Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā notika Eirovīzijas dziesmu konkursa 2014 norises vietas svinīgā paziņošana un konkursa dalībvalstu izvietojuma pusfinālos izloze.

Kopenhāgenas rātsnamā notika svinīga ceremonija, kuras laikā pagājušā gada Eirovīzijas rīkotājpilsētas Malmes mērs Kents Andersons svinīgi pasniedza rīkotājpilsētas atslēgas Kopenhāgenas mēram Frankam Jensenam. Kopenhāgena ir oficiāli pārņēmusi Eirovīzijas dziesmu konkursa rīkošanas pienākumus.

Pasākuma turpinājumā tika izlozēts Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībvalstu izvietojums pusfinālos un attiecīgi to pirmajā vai otrajā pusē. Pirmajā pusfinālā piedalās 19 valstis, bet otrajā – 18 valstis.

Latvijas pārstāvis uzstāsies 6. maijā pirmā pusfināla pirmajā pusē, savstarpēji sacenšoties ar Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes mūziķiem. Pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski – Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā „Lielā piecinieka” valstis.

Uzstāšanās secību pusfinālos tāpat kā pagājušajā gadā noteiks pasākumu producents, un to apstiprinās Eiropas raidorganizāciju savienības (EBU) izpildpārraugs un references grupa.

Starptautiskais konkurss „Eirovīzija 2014” šogad notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā – pusfināli
6. un 8. maijā, bet fināls 10. maijā. Eiropas populārākajā televīzijas šovā, kas šogad notiek jau 59. reizi, piedalīsies 37 valstis.

Latvija savu pārstāvi konkursam izvēlēsies divos „Dziesma 2014” pusfinālos 1. un 2. februārī un finālā Ventspilī 22. februārī. Visas minētās konkursa kārtas – gan nacionālā atlase, gan starptautiskais konkurss – būs vērojamas tiešraidē LTV1 un ltv.lv mājaslapā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi Latvijas Televīzija šogad organizē sadarbība ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+