×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvija ik gadu zaudē 20 miljonus eiro (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ekonomika viltotā nelegālā alkohola dēļ katru gadu zaudē gandrīz 1,3 miljardus eiro. Latvija katru gadu zaudē vismaz 20 miljonus eiro, liecina ES Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) ziņojums.

Ziņojumā minēts, ka Latvijā katru gadu tiek zaudēti aptuveni 9% no kopējā alkoholisko dzērienu un vīna pārdošanas apjoma. taču vislielākie zaudējumi ir Spānijai – 263 miljoni eiro, bet kaimiņvalstī Igaunijā – 5 miljoni eiro. Saskaņā ar ziņojumu par viltotā alkohola apriti ES dalībvalstīs, vidējais viltojumu apjoms ir 4,4 procenti stipro alkoholisko dzērienu segmentā un 2,3 procenti – vīnu segmentā.

EUIPO direktors Antoniu Kampinušs, komentējot ziņojumu par viltoto alkoholisko dzērienu nokļūšanu ES tirgū, norāda, ka runa nav tikai par neieņemtajiem nodokļu ienākumiem, bet arī par legālām darbavietām gan ražošanas sektorā, gan lauksaimniecībā, gan pārstrādē un tirdzniecībā. Alkoholisko dzērienu ražošanas sektorā ES pārsvarā strādā mazie un vidējie uzņēmumi ar vidēji desmit darbiniekiem. Ziņojums atspoguļo, kā viltojumi ietekmē alkohola ražošanas nozares ekonomiku un ES ekonomiku kopumā. Secinājumi un atklājumi paredzēti ES politikas plānotājiem, kā rīkoties viltojumu radīto izaicinājumu priekšā šajā tik svarīgajā ražošanas sektorā.

Problēmu atzīst arī Latvijas Alkohola nozares asociācijas (LANA) izpilddirektors Dāvis Vītols: “Latvijas tirgū visbiežāk nākas saskarties ar kontrabandu no Krievijas un Baltkrievijas. Visbiežāk tie ir viltoti alkoholiskie dzērieni, kuri iepildīti plastmasas, nereti arī nemarķētās stikla pudelēs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Lai Nodzirdītāju Asociācija nelec pārāk augstu !
  Tā “kontrabanda” pēc kvalitātes neko neatšķiras no “likumīgajiem” !

 2. Lai Nodzirdītāju Asociācija nelec pārāk augstu !
  Tā “kontrabanda” pēc kvalitātes neko neatšķiras no “likumīgajiem” !

 3. Vai ta Latvijā naudas vienība saucas “procenti” nevis “eiro” ?
  Atklājiet vien, cik tiek nodzerts oficiāli !!!

 4. Tie 20 miljoni ir KAMUFLĀŽA tiem zaudējumiem,
  ko valsts zaudē maksājot % ārvalstu bankām,
  tā vietā, ka varētu aizņemties no PAŠU iedzīvotājiem.
  Tad nauda paliktu un apgrozītos savā valstī,
  ceļot dzīves līmeni un attīstot ražošanu.
  Tagad % veidā aizplūst svešās bankās.

Draugiem Facebook Twitter Google+