Latvija kā pēdējā kvalificējas Nāciju motokrosa finālam 0

Šosezon pasaules čempionātā nebraukušā Matīsa Karro sekmīgais sniegums sestdien palīdzēja Latvijas motokrosa izlasei kā pēdējai kvalificēties prestižā Nāciju kausa pamatsacensībām.
Sacensības iesākās ar kvalifikāciju MXGP klasē, kurā Dāvis Ivanovs ieņēma 17.vietu. Turpinājumā Latvijas lielākā cerība Pauls Jonass MX2 klasē pēc sešiem apļiem izstājās un tika klasificēts vien 34.pozīcijā.
Līdz ar to visas cerības, lai iekļūtu pamatsacensībās, Latvijai bija uz Karro, kurā “Open” klasē izcīnīja 12.vietu.
Skaitot divus labākos rezultātus, Latvija kvalifikācijā tika pie 29 punktiem un ieņēma 19.vietu. Tā par punktu apsteidza Japānu, bet pamatsacensībām automātiski kvalificējās tieši pirmās 19 komandas, savukārt pārējās svētdien aizvadīs B finālu, kurā tiks sadalīta pēdējā ceļazīme uz spēcīgāko komandu grupu.
Pārliecinošu uzvaru kvalifikācijā guva sacensību saimniece Francija, kuras braucēji kvalifikācijā uzvarēja visās trijās klasēs.
Pamatsacensības gaidāmas svētdien.
Pērn Nāciju kauss notika Latvijas trasē “Zelta zirgs”, pašmāju komandai izcīnot 12.vietu.
Pērn Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Jonass, Karro un pašlaik savainotais Roberts Justs.