×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Latvija kūlas liesmās: nodeguši vairāk nekā 400 hektāri (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 241 izsaukumu, no kuriem 172 bija uz kūlas ugunsgrēkiem. Kopumā šogad reģistrēti jau 997 kūlas ugunsgrēki, informē dienestā.

Saulainā laika, vēja un cilvēku neuzmanības vai tīšas rīcības rezultātā, aizvadītajā diennaktī nodega kopumā vairāk kā 400 hektāri pērnās zāles. Vakar platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

70 hektāri – Sīmaņos Jēkabpilī;
50 hektāri – Blaumaņa ielā Daugavpilī;
40 hektāri – Jēkabpils novada Ābeļu pagastā;
15 hektāri – Babītes novadā, Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Enerģijas ielā Jēkabpilī un Lielajā ielā Daugavpilī;
14 hektāri – Ilūkstes novada Šēderes pagastā;
10 hektāri – Lauku ielā Dobelē, Birķeneļu ielā Daugavpilī, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā un Ludzas novada Pureņu pagastā;
8 hektāri – Daugavpils novada Tabores pagastā;
6 hektāri – Babītes novadā un Daugavpils novada Tabores pagastā;
5 hektāri – Flotes ielā Rīgā, Daugavpils novada Sventes pagastā un Jelgavas novada Kalnciema pagastā.

Vakar, iespējams, tieši kūlas dedzināšanas rezultātā dega arī šķūņa siena Krustpils novadā un astoņas dārza mājas Līvānos, Jelgavā un Rīgā. Vakar bīstama situācija bija izveidojusies Jēkabpilī, kur pēcpusdienā pusotras stundas laikā tika saņemti četri izsaukumi uz plašu kūlas ugunsgrēku dzēšanu un divi izsaukumi uz ugunsgrēku dzēšanu. Lai nodzēstu šos ugunsgrēkus, ugunsgrēku dzēšanā piedalījās arī ugunsdzēsēji glābēji no Aizkraukles, Madonas un Preiļu ugunsdzēsības daļām, kā arī tika izsaukti ugunsdzēsēji glābēji no citām maiņām.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai! Kūlas dedzināšana nav veids kā sakopt savas neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju būt piesardzīgiem un nepieļaut kūlas ugunsgrēka izcelšanos.

Vakar VUGD saņēma 214 izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēkus, kuros dega atkritumi, pelnutrauks un papīri, siena ruļļi, elektroinstalācija un iekšsiena, dzīvžogs, koks, riepas, meža zemsedze, astoņas vieglās automašīnas, deviņas dārza mājas, šķūnis, trīs saimniecības mājas, ēkas verandas ārsiena, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Veicot ugunsgrēku dzēšanas darbus, vakardien cieta divi ugunsdzēsēji glābēji – Babītes novadā dzēšot paaugstinātas bīstamības kūlas ugunsgrēku ugunsdzēsējs glābējs pārkarsa, savukārt dzēšot degošu šķūni Rīgā, ugunsdzēsējam glābējam iekoda klaiņojošs suns. Abos gadījumos ugunsdzēsēji tika nodoti neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem un hospitalizēti tālākai apskatei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kūlu dedzināja mūsu senči.Izvēlās pareizu laiku- tūlīt pēc sniega nokušanas, kamēr nav sākuši ligzdot putni, kuri taisa ligzdas uz zemes (ķīvītes, cīruļi u. c.) Ja kūlas dedzināšana ir uzraudzīta, ievēroti visi drošības noteikumi, kāpēc lai nededzinātu? Visam jānotiek saprāta robežās.Šis raksts arī ir uzpūsts- ,,…nodedzināti 400 ha….”kas nodedzināts? Šķūņi, meži , ēkas? Tas ir jau stulbeņu nedarbs un sodāms ar reālu cietumu! Bet vecā kūla , un? Ja katrs uzpasē savu zemes gabalu , izvēlās bezvēju laiku, ievēro secīgi visus drošības pasākumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+