Latvijā
Kriminālziņas

Latvijā līdz šim vērienīgākā naudas viltošanas lieta nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai 16

Foto – VP

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par viltotu 100,00 ASV dolāru banknošu izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu, kopumā sastādot 3,5 miljonus, kas bijis līdz šim lielākais konstatētais viltotas naudas daudzums Latvijā.

Aizturētā noziedzīgā grupa sešu personu sastāvā Rīgā viltotos ASV dolārus izplatījusi ne tikai Latvijā, bet arī Anglijā un ASV, informē VP.

Galerijas nosaukums

Pagājušā gada aprīlī informējām, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar partneriem no ASV slepenā dienesta, ļoti īsā laika posmā atklājusi noziedzīgu grupējumu, kas Rīgā kāda tipogrāfijas uzņēmuma telpās nodarbojusies ar naudas viltošanu, glabāšanu un izplatīšanu lielā apmērā starptautiskā līmenī. Tagad izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un nosūtīta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Jau vēstīts, ka Valsts policijai pirmie aizmetņi par viltotu 100.00 ASV dolāru naudas zīmju izplatīšanu radās 2014.gada septembrī un jau 2016.gada aprīlī Rīgā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde par šādām darbībām aizturēja vairākas personas. Izmeklēšanas gaitā, sadarbībā ar partneriem no ASV slepenā dienesta, tika konstatēts, ka tāda paša parauga viltotas naudas zīmes tikušas izplatītas ne tikai Latvijā, bet arī Anglijā un ASV. Veicot vērienīgu un apjomīgu darbu, Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas konstatēja, ka šo dolāru izgatavošana notiek Latvijā.

Aizdomās par viltotu 100,00 ASV dolāru naudas zīmju izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu lielā apmērā vismaz trīs gadu garumā, t.i. no 2013.gada, pret 2016.gada aprīlī aizturētajām sešām personām – 1967., 1972., 1984., 1969. un diviem 1966.gadā dzimušiem vīriešiem, tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192.panta trešās daļas.

Jāatzīmē, ka ne viena no aizturētajām personām iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā. Tie visi ir Latvijas valsts piederīgie, un visi, izņemot 1972.gadā dzimušo vīrieti, strādāja tipogrāfijā.

LA.lv