Latvijā
Politika

Latvija lūdz Krievijai papildus informāciju par “Vostok-2018”0


Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis
Foto – LETA

Krievija pagaidām nav sniegusi papildus informāciju par plānotajiem militārajiem manevriem “Vostok-2018”, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Lūgts komentēt šīs aktivitātes, ministrs norādīja, ka viņam patlaban ir grūti spriest. “Man grūti spriest. Nezinu, kāpēc viņi šobrīd rīko tik milzīgas mācības,” viņš sacīja, uzsverot, ka Krievijai ir lūgts sniegt papildus informāciju.

Viņš piebilda, ka Latvijas Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2018” novēroja gan Baltkrievijas, gan Krievijas pārstāvji. Viņaprāt, Latvija par tām ziņoja pietiekami atklāti.

Tikmēr par Krievijas plānotajiem militārajiem manevriem “Vostok-2018” patlaban skaidrojumu nav, norādīja ministrs.

Viņš uzsvēra, ka, nesniedzot informāciju, Krievija nepilda Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas vienošanos. “Viņi mēģina spēlēties ar to, ka viņi likumīgi var mums arī neteikt un neziņot, bet tās nav labākās partnerattiecības ar kaimiņiem,” komentēja ministrs.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu teikto Krievija septembrī rīkos kopš 80.gadiem vērienīgākos militāros manevrus, kuros piedalīsies aptuveni 300 000 karavīru un 1000 lidaparātu.

Manevri “Vostok-2018” notiks no 11. līdz 15.septembrim valsts austrumdaļā, un tajos piedalīsies arī Ķīna un Mongolija.

“Tā būs “Zapad-81″ atkārtošana, bet savā ziņā tie būs pat lielāki,” sacīja Šoigu žurnālistiem Austrumsibīrijas pilsētā Abakanā, atgādinot par 1981.gada manevriem Austrumeiropā.

Mācības notiks teju visos Centrālā un Austrumu kara apgabalu poligonos. Tajos piedalīsies Klusā okeāna un Ziemeļu flotes, pilnā apjomā tiks iesaistīti desanta spēki.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka Latvijā patlaban nav pamata lielam uztraukumam par šiem manevriem. Bruņotie spēki sekojot līdzi situācijai kaimiņos.

“Mācības “Zapad” bija Baltijas robežu tuvumā, taču šīs mācības ir paredzētas Krievijas austrumu reģionos. Tas gan nenozīmē, ka tiek mazāk uzraudzīta situācija. Patlaban nav pamata lielam uztraukumam vai ažiotāžai Latvijas sabiedrībā,” norādīja Kalniņš un piebilda, ka “atslābt nedrīkst”, bet nekāds īpašs režīms Nacionālajos bruņotajos spēkos patlaban nav noteikts.

LA.lv