Mobilā versija
+1.9°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
21. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijā novērots straujš mājokļu cenu pieaugums (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Mājokļu cenas Latvijā pagājušā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 11,7%, kas ir trešais straujākais kāpums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” jaunākie dati.

Tāpat kā Latvijā, mājokļu cenas 11,7% apmērā palielinājās arī Lielbritānijā.

Straujākais mājokļu cenu pieaugums gada salīdzinājumā no visām valstīm, par kurām pieejama informācija, reģistrēts Īrijā – par 15%, Igaunijā – par 13,2%, Latvijā un Lielbritānijā, kā arī Zviedrijā – par 10,3% un Lietuvā – par 10,1%.

Tikmēr straujākais mājokļu cenu kritums gada griezumā fiksēts Slovēnijā – par 5,4%, Itālijā – par 3,8% un Rumānijā – par 2,3%.
ES valstīs mājokļu cenas gada salīdzinājumā trešajā ceturksnī pieauga par 2,3%, bet eirozonā – par 0,5%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni mājokļu cenas ES trešajā ceturksnī pieauga par 1,1%, bet eirozonā – par 0,6%.

Straujākais mājokļu cenu pieaugums ceturkšņa salīdzinājumā reģistrēts Īrijā – par 6,2%, Latvijā – par 4,9% un Horvātijā – par 4,7%.
Igaunijā reģistrēts cenu pieaugums 4,1% apmērā, bet Lietuvā fiksēts kāpums par 1,6%.

Tikmēr straujākais mājokļu cenu samazinājums ceturkšņa salīdzinājumā trešajā ceturksnī reģistrēts Slovēnijā – par 1,1%, kā arī Maltā un Rumānijā – par 0,9%.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cin. lasitaji atgadinu,ka Latvija vel joprojam Valsts [VZD]pec PSRS parauga ar ikgadejo VERTESANU IEJAUCAS BRIVA TIGUS EKONOMIKA .Sen nav bijusi KRIZE.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (17)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+