Mobilā versija
+5.8°C
Velta, Velda
Piektdiena, 24. novembris, 2017
21. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijā novērots straujš mājokļu cenu pieaugums (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Mājokļu cenas Latvijā pagājušā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 11,7%, kas ir trešais straujākais kāpums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” jaunākie dati.

Tāpat kā Latvijā, mājokļu cenas 11,7% apmērā palielinājās arī Lielbritānijā.

Straujākais mājokļu cenu pieaugums gada salīdzinājumā no visām valstīm, par kurām pieejama informācija, reģistrēts Īrijā – par 15%, Igaunijā – par 13,2%, Latvijā un Lielbritānijā, kā arī Zviedrijā – par 10,3% un Lietuvā – par 10,1%.

Tikmēr straujākais mājokļu cenu kritums gada griezumā fiksēts Slovēnijā – par 5,4%, Itālijā – par 3,8% un Rumānijā – par 2,3%.
ES valstīs mājokļu cenas gada salīdzinājumā trešajā ceturksnī pieauga par 2,3%, bet eirozonā – par 0,5%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni mājokļu cenas ES trešajā ceturksnī pieauga par 1,1%, bet eirozonā – par 0,6%.

Straujākais mājokļu cenu pieaugums ceturkšņa salīdzinājumā reģistrēts Īrijā – par 6,2%, Latvijā – par 4,9% un Horvātijā – par 4,7%.
Igaunijā reģistrēts cenu pieaugums 4,1% apmērā, bet Lietuvā fiksēts kāpums par 1,6%.

Tikmēr straujākais mājokļu cenu samazinājums ceturkšņa salīdzinājumā trešajā ceturksnī reģistrēts Slovēnijā – par 1,1%, kā arī Maltā un Rumānijā – par 0,9%.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cin. lasitaji atgadinu,ka Latvija vel joprojam Valsts [VZD]pec PSRS parauga ar ikgadejo VERTESANU IEJAUCAS BRIVA TIGUS EKONOMIKA .Sen nav bijusi KRIZE.

Darbs ir, bet nav kas strādā (66)Nacionālā apvienība nākotni redz vietējiem melnstrādniekiem un ievestiem inženieriem
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+