Latvijā
Politika

Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies Norvēģijas kroņprincis un kroņprincese0

Foto EPA/LETA

Par godu Latvijas valsts simtgadei 23. un 24. aprīlī oficiālā vizītē Latvijā ieradīsies Viņu Karaliskās Augstības Norvēģijas kroņprincis Hokons un kroņprincese Mete Mārita, portālu LA.lv informēja Norvēģijas vēstniecībā, uzsverot, ka šī vizīte iezīmē Norvēģijas un Latvijas ciešo sadarbību un partnerību.

Vizītes ietvaros paredzēta oficiāla pieņemšana Rīgas pilī pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, dalība Norvēģijas- Latvijas Biznesa forumā, kā arī oficiālās vakariņas Rīgas pilī.

Kroņprincis Hokons un kroņprincese Mete Mārita viesosies arī Latvijas Nacionālajā bibliotekā, kur kroņprincese pasniegs dāvanu Tautas grāmatu plauktam, apmeklēs Bērnu literatūras centru, kur kopā ar bērniem iepazīsies ar nupat Latvijā izdoto Hokona Ēvreosa bērnu grāmatu “Brūne”, un tiksies ar tiem skolēniem no Ziemeļvalstu ģimnāzijas un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, kuri izvēlējušies mācīties norvēģu valodu kā papildu svešvalodu.

Vizītē kroņprinci un kroņprincesi pavadīs Norvēģijas ekonomikas un zvejniecības ministra vietnieks Rojs Angelviks un Norvēģijas ārlietu ministra vietnieks Euduns Halvosens.

Kroņprincis un kroņprincese braucienā uz Baltijas valstīm apciemos arī Lietuvu un Igauniju.

Norvēģijas kroņprincis un kroņprincese veic ļoti daudz, dažādus uzdevumus Norvēģijā, un abi aktīvi iesaistās arī ārlietu jautājumos. Kroņprincis Hokons un kroņprincese Mete Mārita apprecējās 25.augustā 2001.gadā. Kroņprinča ģimenē ir trīs bērni.

LA.lv