×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Latvijā sausās vasaras dēļ vietām atkārtoti uzziedējušas cidonijas, ābeles un bumbiere

LETALETA

Latvijā dažviet pavisam neierasti šim gadalaikam uzziedējuši cidoniju krūmi, ābeles un bumbieres, ko pētnieki saista ar silto, neierasti sauso un garo vasaru, pastāstīja aptaujātie eksperti.

 

Latvijas Universitātes botāniskā dārza pētniece Sarmīte Vīgante pastāstīja, ka cidoniju krūmi dažviet Latvijā uzziedējuši sausās vasaras dēļ, kad tiem trūka mitruma, līdz ar to krūmiem iestājās miera periods. Tagad, kad uzlijis lietus, cidoniju krūmi Latvijā vietām ir atmodušies un sākuši ziedēt. “Arī mums botāniskajā dārzā cidonijām ir pa kādam ziediņam,” viņa teica.

Arī Latvijas Valsts augļkopības institūta vadošā pētniece Laila Ikase sacīja, ka karstās un garās vasaras dēļ Latvijā dažviet ir uzziedējuši ne tikai cidoniju krūmi, bet arī ābeles un bumbieres. “Augkokiem tika traucēts miera periods, līdz ar to tie atkārtoti uzziedējuši,” viņa sacīja.

Pēc ekspertes teiktā, otrreizējā ziedēšana neierasto laikapstākļu dēļ nav nekas neparasts. Ja kokā vai krūmā uzziedējis pa kādam ziediņam, ražas apmērs nākamajā gada nesamazināsies. Turpretī, ja ziedējis viss krūms, nākamajā gadā ražas var nebūt, norāda speciālisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+