×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Latvijā sieviešu un vīriešu algas atšķirība svārstās 15-19% robežās

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijā vidējā sieviešu un vīriešu mēneša darba samaksas atšķirība pēdējos gados ir svārstījusies 15-19% robežās, aģentūru BNS informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Zane Brīvmane.

LM rīcībā esošie dati liecina, ka no visiem nodokļu maksātājiem 51% ir sievietes, kuru vidējā apdrošināšanas iemaksu alga ir 383 lati, un 49% – vīrieši ar 457 latu lielu vidējo iemaksu algu. Sievietēm iemaksu alga ir zemāka visās vecuma grupās, tātad visas dzīves garumā, secina LM.

Vislielākā darba samaksas atšķirība starp sievietēm un vīriešiem Latvijā vērojama finanšu starpniecībā banku sektorā, kur sievietes vidēji saņem tikai 61% no vīriešu algas. Tāpat būtiskas darba samaksas atšķirības ir vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā, kur 2012.gadā sieviešu vidējā darba samaksa bija tikai 73% no vīriešu vidējās darba samaksas.

Sagaidot Vienlīdzīgas darba samaksas dienu, ko 28.februārī visā Eiropas Savienībā atzīmē jau trešo gadu, LM aktualizēs nevienlīdzīga atalgojuma jautājumu.

Tādēļ ministrija 21.martā rīkos diskusiju, kurā kopā ar ministriju un citu valsts institūciju speciālistiem, akadēmiskās vides ekspertiem, darba devēju un arodbiedrību pārstāvjiem meklēs risinājumus nevienlīdzīga atalgojuma tendences mazināšanai.

Sieviešu darba samaksa Eiropā joprojām ir vidēji par 17% zemāka nekā vīriešu atalgojums. Pārsvarā atšķirīgas darba samaksas cēloņi ir saistīti ar izglītības un karjeras izvēli, ko lielā mērā ietekmē tradicionāli iesakņojušies uzskati par sievietēm un vīriešiem atbilstošām profesijām. Turklāt strādājošām sievietēm biežāk jāsastopas ar šķēršļiem darba un privātās dzīves saskaņošanai, norāda LM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+