×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Latvijā strauji pieaug saslimšana ar vīrusmeningītu

LETALETA

No gada sākuma līdz šīs nedēļas sākumam Latvijā apstiprināti 109 vīrusmeningītu gadījumi, kas ir lielākais saslimšanas gadījumu skaits kopš 2010.gada, pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Vilciņa, norādot, ka SPKC sadarbībā ar Veselības inspekciju turpina Lucavsalas pludmales peldūdens paraugu testēšanu.

 

Šovasar reģistrēts serozo meningīta saslimšanas gadījumu skaita pieaugums īpaši Rīgā un Pierīgas reģionā, līdz ar to SPKC jūlija beigās veica peldūdens analīzes pacientu norādītajās peldvietās, lai izmeklētu iespējamās inficēšanās vietas, un enterovīrusa klātbūtne konstatēta vienā no četrām pārbaudītajām peldvietām Rīgā – Lucavsalas pludmalē.

Vilciņa uzsvēra, ka līdz atkārtotu peldūdens paraugu testēšanas rezultātu noskaidrošanai SPKC un Veselības inspekcija neiesaka peldēties Lucavsalas pludmalē.

Enterovīrusu meningīta inkubācijas periods ir divas līdz 14 dienas, galvenais infekcijas avots ir inficēta persona, visbiežāk vīrusu nēsātājs. Vīruss no organisma izdalās ar izkārnījumiem un retāk ar siekalām, līdz ar to infekcija izplatās tiešā kontakta ceļā, kā arī ar sadzīves vai koplietošanas priekšmetiem mājās un sabiedriskās vietās. Inficēties ir iespējams arī peldēšanas laikā, norijot ar vīrusu piesārņotu ūdeni, kā arī uzturā lietojot peldūdeņos skalotus augļus un dārzeņus. Tāpēc SPKC speciālisti atgādina, ka, ejot peldēties, jāizvairās no niršanas un ūdens nonākšanas mutē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+