×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

Jāgatavojas jaunām krīzēm, brīdina Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs (20)

rimsevics12

Latvijai ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm, kas noteikti būs, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Ņemot vērā šogad zemo Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu, nākamgad Latvijas ekonomika augs straujāk. Izaugsmi veicinās arī tas, ka Latvija aktīvāk varēs apgūt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondus.

“Taču nav labi tas, ka Latvija ir uzsēdināta uz struktūrfondu adatas. Ja ir pieejami fondi, tad mūsu ekonomika aug, ja nav – tad mēs krītam,” teica Rimšēvičs.

Latvijas Bankas prezidents uzsvēra, ka Latvijā šobrīd ir īstais laiks sakārtot mājsaimniecību un īstenot strukturālās reformas. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka nākamajos gados gaidāmas krīzes.

“Mums ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm, kas noteikti būs, situācija nekļūst labāka. Šis ir īstais laiks, lai sakārtotu savu mājsaimniecību, lai nākamo gadu krīzes mūs vairs nespēj ievainot tik smagi kā 2008.gadā,” sacīja Rimšēvičs.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd nedrīkst celt nodokļus un pasliktināt uzņēmēju stāvokli, turklāt beidzot Latvijai ir jābeidz dzīvot pāri saviem līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Tas, kam kabatā tik, cik Ilmāram, krīzēm VIENMĒR GATAVS! Citiem, nenoliedzami, būs grūtāk …

 2. Nebūtu šādu kungu vadībā, nebūtu krīžu.

 3. Priekš bada dzeguzes funkcijas Atbildēt

  alga ir daudz par lielu.

 4. vēlreiz par šo nelieti Atbildēt

  Vai kāds atcerās Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kategorisko nevēlēšanos atklāt sava un pārējās bankas vadības ikmēneša atalgojuma apmēru? Pēc ši komjaunieša-jkundziņa viedokļa Latvijas Banka ir «neatkarīga iestāde» (izdevīgi aizmirstot, ka par Latvijas Bankas prezidenta iecelšanu amatā lemj Saeima), kurai nevar piemērot vispārējo valsts iestāžu darbinieku algu metodi!. Šī kundziņa nevēlēšanās atklāt lagu lielumu (vadošajiem Bankas darbiniekiem 2009 gadā vidējā alga bija 70 līdz 90 tūkstoši latu) tika izskatīta Administratīvā rajona tiesaā vairākas reizes. Nelietis, un tikai!

 5. Kāpēc Veselības ministrijai jānodarbojas ar likumprojektu izstrādi par līdzekļu piesaisti veselības aprūpei. Jautājums ar ko nodarbojas Finanšu ministrija un Tieslietu ministrija? Vai tās atrodās citās republikās un nav saistītas ar Latvijas valsts pārvaldi. Kāpēc Veselības ministrijai jāuztur vesels departaments, kas nodarbojās ar likumprojektu izstrādi reizi trijos gados? Kāpēc profesionāli nav savākti vienā kulakā, kas spētu apkalpot visu valsts pārvaldi.

 6. Gatavi krīzei,vienmēr gatavi,jo mūsu rosība liek vienmēr būt gataviem ,jo nav iespēju pašiem noteikt un uzpūst savu algu,ne minimāli,ne galvu reibinošos augstumos,kā to dara Rimšēvica kungs,neaizmirsdams mācīt gan pensionārus,gan maznodrošinātos.Ceram,ka Rimšēvica kungs krīzei gatavs,lai kungs par mums nebēdā !

 7. Tautas lielākā daļa jau 1991 gada dzīvo dziļā krīzē un gaida to ES brīnumu. Interesanti, ko ar krīzi saprot Rinkevičš, kurš mēnesī saņem ap 8000 eiro uz rokas, attiecībā pret tiem kur ienākumi ir 200-300 eiro mēnesī?

 8. bet es jau nedzīvoju pāri saviem līdzekļiem .Pirms algas dienas man vēl makā ir pat daži centi….Kurš tad dzīvo?

 9. Vai Rimševicam arī būs krīzes laiks?man jau vēl pirmā nav beigusies

 10. Gan jau,ka viņam taisnība. Dzīvokļu cenas atkal uzlēkušas augstāk nekā cilvēki var atļauties īrēt vai nopirkt.Gaidu līdz burbulis atkal plīsīs,lai varētu vienu nopirkt.

 11. latvija sen tak ir bankrotejusi par to jau dzirdams ir citas valstis

 12. Kur nav vidusšķiras, tur beidzas arī valsts.

 13. Man likas,ka krize nekad nav beigusies.

 14. par šī komjaunieša muldēšanu Atbildēt

  nelietis un tikai ir šis komjaunietis ilmārs – banku lobijs, kuram nospļauties par tautu. nelietis , kurš neredz banku kapitāla neatbilstību attiecībā pret izsnigtajiem kredītiem. šis viens no neliešiem, kuri gūst šausmīgus ienākumus, pateicoties Latvijā neesošam Progresīvam Nodoklim. nelietis!

 15. Parex glābējs un eiro ieviesējs Atbildēt

  Kur ir palikušas solītās mega-investīcijas pēc eiru ieviešanas?
  Vai nebūtu labi sākt ar strukturālajām reformām refomām LB un tās darbinieku algu līmeni pielīdzināt valsts sektoram?

Draugiem Facebook Twitter Google+