×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Par kuru no prezidenta kandidātiem balsotu jūs? “LA” aptauja (19)

Foto - LETAFoto - LETA

“LA” lasītāji, gan zvanot redakcijai, gan vēstulēs izsaka pārdomas par pagājšnedēļ Latvijas Televīzijā redzēto Valsts prezidenta amata kandidātu diskusiju.

Talsenieks Antons Kivlenieks iebilst Mārtiņa Bondara viedoklim par progresīvo nodokli un nepiekrīt tam, ka, ieviešot progresīvo nodokli, Latviju atstās daudz turīgo iedzīvotāju: “Tā ir vai nu demagoģija, vai pilnīga ekonomiskās situācijas neizpratne. Ir jau labi, ka Bondara kungs ir par tautas izglītošanu, taču šobrīd tieši absolūtā vairākumā uz ārzemēm aizbraukuši tieši izglītotie cilvēki, tieši viņi brauc projām mazo algu vai bezdarba dēļ, nespējot apgādāt ne tikai ģimeni, bet dažreiz arī paši sevi. Prezidenta kandidātam būtu jāsaprot, ka visās attīstītajās valstīs ir izveidojusies plaša un stipra, samērā labi nodrošināta vidusšķira un tās veidošanā viens no izšķirošākajiem faktoriem bija tieši progresīvais nodoklis un vispār pareiza nodokļu politika.”

Par kuru no izvirzītajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem jūs balsotu?

“Latvijai vajag saimnieku,” uzsver tukumniece Silvija Krūmiņa un argumentē, kāpēc, viņasprāt, piemērotākais Valsts prezidenta amatam ir Egils Levits: “Katrs kandidāts savā pašreizējā amatā ir cienījams. Taču tieši Egils Levits ir uzrakstījis Sa­tversmes preambulu, ir zinošs visās nozarēs, izglītots, augstu novērtēts jurists un politiķis. Cilvēki tic, ka viņš strādās valsts attīstībai un cilvēku labklājībai.” Krūmiņas kundze atgādina, ka tauta ievēlējusi Saeimu, uzticot pildīt tās gribu. Viņa spriež: “Deputāti saprot, ka valsts attīstībai piemērotākais būs Levits, bet kā būs ar personīgo interešu īstenošanu, kas netraucēti turpinājusies līdz šim? Deputāti, ieklausieties savā sirdsapziņā! Domājiet par savu pēcnācēju un valsts nākotni! Ne jau visi aizbruaks no Latvijas. Patrioti paliks.”

Par televīzijas raidījumiem raksta Aija Neiburga, priecājoties, ka LTV raida arī teātra izrāžu ierakstus, un tā mājās sēdētāji var “pabūt skatuves aurā”. Neiburgas kundze skatās arī “Nacionālos dārgumus”, un īpaši viņai patikuši raidījumi ar Maiju Tabaku, Leonu Briedi, Džemmu Skulmi un Agri Daņiļeviču.

Nesen rakstīju, ka Maruta Voitkus-Lūkina ir iztulkojusi angliski Melānijas Vanagas “Dvēseļu pulcēšanas” 7. sējumu. Atsaucoties uz to, “Cēsu rajona lauku partnerības” vārdā Dace Kalniņa vēsta, ka Melānijas Vanagas muzejs parūpējies, lai turpmāk virtuāla ekspozīcija būtu pieejama arī krievu valodā.

“Kā turpmāk saimniekot, ja piena iepirkuma cena jau noslīdējusi līdz 16 centiem un uzpircējs paredz, ka turpmāk tā būs vēl mazāka, varbūt pat tikai 14 centi?” bēdājas 15 govju īpašniece Ieva Kļava, kura dzīvo Latvijas pierobežā un kuras fermas slaukums nonākot Lietuvas piena pārstrādātāju uzņēmumā.

Viņa vēl cerot uz kādu lielāku valsts atbalstu piena lopkopjiem, lai tomēr nenāktos likvidēt ganāmpulku.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Jauns, labi izskatās, labas valodas zināšanas, skaidra dikcija, spīdoša izglītība.

 2. jaunaks atskiribaa no citiem

 3. Levitam ir internacionāla pieredze un valodu zināšanas, kas prezidentam ir obligatas

 4. Gott mit uns

 5. Levits varētu būt trešais labākais prezidents pēc Čakstes un Vīķes-Freibergas.

 6. Es gaidīšu citu piedāvājumu, kā teica K.Šadurskis TV, “trusīti no cilindra”. Izņemot Vējoni, kurš vadījis te vienu, te otru ministriju, pārējie nav ne ar kādiem darbiem izcēlušies.

 7. Par cilvēku, kas ir nesavtīgs Latvijas patriots, kas ir nemanipulējama, skaidra, sevi pierādījusi nobriedusi personība, autoritāte savas profesijas pārstāvju vidū. Cilvēks, ne Dievs, – centīgs labot savas pielaistās kļūdas. Cilvēks ar Latvijas valsts tālākās attīstības redzējumu un autoritāti realizēt savu sapni par labāku valsti kā līdzšinējo, spējīgs aizraut, iesaistot ikvienu šai tik atbildīgajā valsts celsmes procesā – padarot ikviena cilvēka dzīvi mūsu valstī vērtīgāku un labāku!! Tāds manuprāt ir tikai viens no izvirzītajiem kandidātiem godpilnajam Latvijas prezidenta amatam. Es balsoju par Egilu Levitu!!!

 8. Par Levitu!!!

 9. Aptrakuši ar šā “saimnieka”. meklēšanu! Kā sūnu ciemā ļautiņi cer uz laimes lāci.
  Prezidenta funkcijās neietilpst saimniekošana, tas jādara valdībai.

 10. Par Mārtiņu Bondaru! Ar labu izglītību, pieredzi, reputāciju. Par tādu, kas domā par Latvijas reģioniem!

  • Diemžēl ir bijis sportists. Tas nozīmē, ka jaunību, kad bija jākrāj zināšanas, Bondars nobumbulēja, jo citāds būt sportists nevar, tad viņš nebūtu sportists. Tagad zināšanas apgūt ir par vēlu, var tikai kaut ko uzlasīt, salasīt, saklausīt. Un tad stāstīt, piemēram, ka vispirms jāvairo bagātnieku bagātības, tad arī varbūt nabagiem kādas druskas atkritīs, tāpēc nav pieļaujams progresīvais nodoklis. Sportists nav tas, kas cels Latvijas labklājību, jo ir iestādīts, ieprogrammēts domāt tikai par sevi, par saviem personiskajiem rekordiem.

 11. Par Egilu Levitu! Par prezidentu ar kuru mēs lepotos!

 12. Vienkārši saprātīgā Atbildēt

  Protams, ja vēlam Latvijai labu…

 13. latvietis parastais Atbildēt

  nu vispār ja godigi tad ne par vienu no piedavātajiem. tur atkal mazākā ļaunuma izvēle, nevis kurš labāks

 14. Latvijai jau sen ir saimnieks – Lembergs. Viņam izsist troni no dirsapakšas nebūs vienkārši. Un arī ventiņtautas atbalsts viņam stabils. Lai tik kāds pamēģina. :)))))))))))))))))))))))

 15. Mēs katrs esam Latvijas saimnieks un mums katram par to ir uz saviem pleciem jāuzńemas atbildību. Tāds ir mūsu pienākums un darbs!

Draugiem Facebook Twitter Google+