×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Latvijas Ārlietu ministrija pozitīvi vērtē politieslodzīto atbrīvošanu Baltkrievijā (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ārlietu ministrija apsveic politieslodzīto atbrīvošanu Baltkrievijā 22. augustā un uzskata, ka šis solis pozitīvi ietekmēs ES un Baltkrievijas attiecību tālāku attīstību, portālu “La.lv” informēja ārlietu ministrijas preses nodaļa.

Ārlietu ministrija pauž cerību, ka 11. oktobrī plānotās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas būs brīvas un demokrātiskas, un noritēs atbilstoši starptautiskajiem vēlēšanu standartiem.

Kā zināms, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko apžēlojis vairākus ieslodzījumā turētos opozicionārus, sestdien pavēstīja viņa administrācija.

Brīvībā jau iznācis opozīcijas politiķis bijušais prezidenta amata kandidāts Nikolajs Statkevičs. Viņš tika arestēts pēc protestiem, kas Minskā izraisījās prezidenta vēlēšanu dienā 2010.gada 19.decembrī.
Statkevičs tika apsūdzēts masu nekārtību organizēšanā un notiesāts uz sešarpus gadiem cietumā.

Paziņojumā, kas izplatīts naktī uz svētdienu, Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni un Eiropas Komisijas kaimiņattiecību politikas komisārs Johanness Hāns Baltkrievijā notikušo politieslodzīto atbrīvošanu nodēvēja par “ilgi gaidītu soli uz priekšu”.

ES amatpersonas arī pauda cerību, ka Baltkrievija atcels visus ierobežojumus atbrīvoto pilsonisko un politisko tiesību izpausmēm.

“Šodien notikusī atbrīvošana ir būtisks progress centienos, kas ir vērsti uz ES un Baltkrievijas attiecību uzlabošanu,” teikts paziņojumā.

“Vadoties pēc humānisma principiem”, Lukašenoko apžēlojis arī baltkrievu anarhistus Igoru Oļiņeviču, Nikolaju Dedoku, Jevgēņiju Vasikoviču un Artjomu Prokopenko, kuriem bija piespriesti smagi cietumsodi, paziņoja prezidenta preses dienests.

Dedoks un Oļiņevičs tika notiesāti par 2010.gada augustā notikušo uzbrukumu Krievijas vēstniecībai.
No ieslodzījuma atbrīvots arī Jurijs Rubcovs – cienījama vecuma šoferis no Gomeļas, kurš sev uz krūtīm bija uztetovējis uzrakstu „Lukašnko, ej prom”.

Politieslodzīto atbrīvošanu bija pieprasījusi ES un ASV, izvirzot to kā nosacījumu attiecību uzlabošanai un gaidāmo Baltkrievijas vēlēšanu atzīšanai.

Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā notiks 11.oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad latvijas politieslodzītos atbrīvos Lukašenko ari mūs apsveiks!

Draugiem Facebook Twitter Google+