×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

“Latvijas attīstībai” notur ziedotāju interesi; kļuvusi liberāla no galvas līdz papēžiem (2)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

"Lai noslēptu savu neizdarību, nemākulību un zaglīgumu, valdības un Rīgas domes politiķi aizslēpjas aiz etniskas sašķelšanas, aiz naida veicināšanas pret citādo. Baidīt ar citādajiem – sveštautiešiem, bēgļiem, gejiem vai ebrejiem – tā ir mūžveca kaitnieku recepte savas nožēlojamās varas stiprināšanai," savā uzrunā teica partijas "Latvijas attīstībai" pārvēlētais priekšsēdētājs Juris Pūce.

Partijas “Latvijas attīstībai” (“LA”) biedri organizācijas vadīšanu arī uz nākamo divu gadu termiņu uzticēja līdzšinējam priekšsēdētājam Jurim Pūcem, kurš bija vienīgais kandidāts uz šo amatu.

Pirms diviem gadiem Pūce partijas vadīšanu no iepriekšējā līdera Einara Repšes rokām pārņēma kritiskā brīdī – “LA” bija izgāzusies 12. Saeimas vēlēšanās, no partijas aizmuka vairāki tās redzamākie biedri, piemēram, hokejists Sandis Ozoliņš, parādi par reklāmas kampaņu bija rakstāmi ar sešciparu skaitļiem. Tomēr jaunajai partijas vadībai izdevās mobilizēt atlikušos biedrus un sarīkot vairākas līdz tam “LA” neierastas “ielu politikas” akcijas un veikt citas aktivitātes. “LA” ierosinājumi gan nav guvuši atsaucību plašās sabiedrības masās, tomēr šīs aktivitātes pierādījušas partijas dzīvotspēju un piesaistījušas tai jaunus biedrus. 2014. gadā partijā bija tik tikko 200 cilvēku, toties tagad to biedru skaits pieaudzis līdz 352. Pūcem esot plāns, kā šo ciparu dažu gadu laikā vairākas reizes palielināt. Kaut arī jaunbiedri lielākoties ir gados jauni cilvēki un mazi uzņēmēji bez atpazīstamības sabiedrībā, tomēr partijai, kura nav pārstāvēta nevienā varas institūcijā, biedru skaita pieaugums jau tāpat ir sasniegums. Taču vislielākais Pūces panākums šajos apstākļos ir bijusi spēja noturēt ziedotāju uzticību. Partijas maciņš pildās labāk nekā vienai otrai Saeimā pārstāvētai partijai, pērn tā ziedojumos piesaistījusi aptuveni 134 000 eiro, biedru naudās un iestāšanās maksājumos – 111 000 eiro, bet vēl 9600 eiro partija guvusi no saimnieciskās darbības (savu telpu izīrēšanas dažādiem pasākumiem). Tas ļāvis atmaksāt parādus par 2014. gada vēlēšanām (šī gada sākumā partijas parādi vēl bija ap 88 000 eiro).

“LA” īstenojusi arī kādu Latvijas partiju vidū reti sastopamu uzdevumu – pieņēmusi vērtību deklarāciju, kurā iezīmējusi savu ideoloģisko nostādni. Repšes laika “LA” bija izteikta uzņēmēju interešu partija ar atsevišķiem ierosinājumiem citās jomās, taču tagad tā esot liberāla partija it visā – uzņēmējiem draudzīgā nodokļu politikā, līdzcietībā pret bēgļiem, iecietībā pret seksuālajām minoritātēm, tolerancē pret “zālītes” pīpētājiem utt. Pūce gan atzīst, ka skaidra ideoloģiskā pozīcija ir kā abpusgriezīgs zobens – daļa biedru un atbalstītāju partiju pametuši tieši tās liberālo vērtību dēļ, bet citi tieši tādēļ pievienojušies. Tomēr liberālisms nav iecietība pret pilnīgi visiem. Kā novēroju pasākumā, apsardze pēc organizatoru lūguma bez liekām ceremonijām no mīlīgajām kongresa telpām Rīgas Motormuzejā izmeta Igoru Lukjanovu jeb “Partybomzi” – bēdīgi slavenu vīreli, kurš, uzdodoties par žurnālistu, apmeklē partiju pasākumus, kur apmeklētājiem tiek servēts galds.

Pūces uzruna delegātiem tika ieturēta ārpus Saeimas palikušo partiju ierastajās tradīcijās – uzsist sev uz pleca par padarīto un tad kārtīgi izlamāt varas partijas. Pūce epitetus netaupīja: “Pagājušo gadu laikā Latvijas valdība un Saeima ir bijušas neiedomājami lēnīgas, kad jāpieņem būtiski lēmumi – kā finansēt valsts drošību vai kā reformēt skolu tīklu, vai ieviest modernu veselības apdrošināšanas sistēmu. Toties Saeima ir steigusies atrast miljonus izpļekarēšanai deputātu kvotās, kaunīgi atzīstoties, ka tā ir slikta budžeta dalīšanas metode, bet tomēr tik mīļa un tuva vairumam koalīcijas deputātu sirdij. Varas partijas ir aizņemtas ar sevi un pagurušas – tajās ir iekšējas intrigas, nav piedāvājuma, nav konsekvences. Partiju finanses ir atkarīgas no tādiem “Jūlijiem Krūmiņiem”, kuri pērk īstermiņa lēmumus un īstermiņa politiķus. Partijas pašas ir slēgti klubi, kas negrib jaunus biedrus, jo negrib ideju konkurenci, bet vecajiem ideju vairs nav.”

Kritiku no Pūces saņēma arī Rīgā valdošā “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai”, kuru “vienīgie mērķi ir maksimāli daudz organizēt publiskos iepirkumus”. “Jebkurš nopietns uzdevums pārvēršas par izgāšanos – Barona ielas epopeja tam ir lielisks piemērs, bet tādu ir daudz. Labas pārvaldības trūkums Rīgas pilsētā ir tik uzkrītošs, ka valdošais duets pat vairs necenšas to slēpt, demonstrē neiedomājamu bezkaunību,” uzskata J. Pūce. Tāpēc “Latvijas attīstībai” pati dosies pašvaldību vēlēšanu cīņā Rīgā un pašlaik ved sarunas ar “Vienotību” un Latvijas Reģionu apvienību par kopīgu startu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Liberāļi visā Eiropā cieš politisku bankrotu. Šo filozofiju atbalsta tikai sapīpējušies bagātie EU dīkdieņi un fantasti.

  2. Ko no tādiem iegūst tauta, valsts? Interesanti, kādus darbus spējīgi paveikt (vismaz pēc pašu ilūzijām) ?
    Integrēt ekonomiskos migrantus latviešu sabiedrībā? Zālīte Saeimas deputātiem? Pederasti lien ārā no skapjiem?
    Kur ir saturs?
    Sastāvā – nepilngadīgie, bez reālu darbu pieredzes?

Draugiem Facebook Twitter Google+