Sports
Basketbols

Latvijas basketbolistes Pasaules kausā vienā grupā ar čempioni ASV0

foto: basket.lv

Latvijas sieviešu basketbola izlase rudenī gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā debitēs ar mačiem pret pasaules spēcīgāko izlasi ASV, kā arī Ķīnu un Senegālu, noskaidrojās otrdien notikušajā izlozē.

Šīs izlases izlozē nokļuva D apakšgrupā.

Tāpat A apakšgrupā tika ielozētas Francija, Grieķija, Kanāda un Dienvidkoreja, B grupā nokļuva Austrālija, Turcija, Argentīna un Nigērija, kamēr C apakšgrupā spēlēs mājiniece Spānija kopā ar Beļģiju, Japānu un Puertoriko.

Pirms izlozes komandas bija sadalītas četros grozos, ņemot vērā arī ģeogrāfiskos principus, Latvijai esot otrajā grozā.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

ASV basketbolistes trijniekā bijušas katrā Pasaules kausā kopš 1979.gada, pēdējos desmit turnīros izcīnot septiņus zeltus, vienu sudrabu un divas bronzas. Tāpat amerikānietes desmit olimpiskajās spēlēs, kurās piedalījušās, tikušas pie astoņiem zeltiem, viena sudraba un vienas bronzas.

Ķīna Pasaules kausā medaļās tikusi divreiz, bet kopš 1998.gada tās augstākais sasniegums ir sestā. vieta. Pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ķīnietes bija desmitās. Savukārt Āfrikas vicečemoione Senegāla šogad Pasaules kausā piedalīsies astoto reizi, bet nekad nav tikusi augstāk par 12.pozīciju.

Latvijas izlase 2008.gadā spēlēja ar Senegālu Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, toreiz pretinieces sagraujot ar 94:34.

Kāda Latvijas basketboliste iepriekšējo reiz Pasaules kausā spēlējusi 1983.gadā, kad ar PSRS izlasi zeltu guva Uļjana Semjonova. Gan Semjonova, gan Skaidrīte Smildziņa karjeras laikā kļuva par trīskārtējām pasaules čempionēm, kamēr pa vienam zeltam izcīnīja Silvija Krodere un Helēna Hehta, bet reizi pie sudraba tika Dzidra Karamiševa.

Pasaules kausā vieta nodrošināta bija mājiniecei Spānijai un 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu uzvarētājai ASV, bet pārējās 14 valstsvienības kvalificējās caru sava kontinenta čempionātiem.

Spānietes pērn tika kronētas par Eiropas čempionēm, Vecā kontinenta meistarsacīkstēs atstājot aiz sevis Franciju, Beļģiju, Grieķiju, Turciju un Latviju, šīm valstsvienībām iegūstot ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Pasaules kausā spēlēs arī Āfrikas čempione Nigērija un vicečempione Senegāla, Āzijas zonas četras spēcīgākās komandas Japāna, Austrālija, Ķīna un Dienvidkoreja, kā arī Kanāda, Argentīna un Puertoriko no Amerikas zonas.

Latvija pirms izlozes bija vienā grozā ar Beļģiju, Turciju un Grieķiju, līdz ar to šīs izlases nevarēja ielozēt vienā grupā.

Latvijai, Beļģijai un Puertoriko šī būs debija Pasaules kausā.

Pērn Eiropas čempionātā Mārtiņa Zībarta vadītā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu, iegūstot ceļazīmi uz Pasaules kausu. Tā kā Eiropas čempionāta pirmajā pieciniekā iekļuva arī Pasaules kausa finālturnīra rīkotājvalsts Spānija, pie ceļazīmes tika arī sestā spēcīgākā kontinenta valstsvienība. Mazajā pusfinālā par 5.-8.vietu Eiropas čempionātā latvietes dramatiskā cīņā ar 68:67 uzvarēja Itāliju un iekļuva pirmajā sešiniekā, tiekot arī pie ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Latvijas dāmu izlase ceļazīmei uz Pasaules kausu tuvu bija vēl divas reizes, taču tad pie kārotās iespējas netika.

Iepriekšējās divās Pasaules kausa izcīņās triumfēja ASV.

LA.lv