Sports
Ziemas sports

Latvijas Biatlona federācijai tālejoši plāni – vēlas rīkot Pasaules kausa posmu0


Latvijas Biatlona federācijai un tās vadītājai Baibai Brokai ir ambiciozi mērķi, kādreiz uz Latviju atvest pasaules labākos biatlonistus.
Latvijas Biatlona federācijai un tās vadītājai Baibai Brokai ir ambiciozi mērķi, kādreiz uz Latviju atvest pasaules labākos biatlonistus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijā gaidāmais 2021.gada Eiropas junioru čempionāts biatlonā ir kā pirmais solis uz Pasaules kausa sacensību rīkošanu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidente Baiba Broka.

Jau vēstīts, ka 2021.gadā Madonā esošajā bāzē “Smeceres sils” risināsies Eiropas junioru čempionāts biatlonā.

“Šīs sacensības noteikti ir kā pirmais solis uz lielākām sacensībām, piemēram, pieaugušo kontinenta meistarsacīkstēm vai Pasaules kausa posmu. Arī Eiropas junioru čempionāta rīkošanas tiesību iegūšana nebija viegla. Tas mūsu komandai bijis mērķtiecīgs darbs četru gadu garumā,” uzsvēra Broka. “Esam sevi parādījuši ambiciozi un nopietni, vairākus gadus esam pūlējušies, lai pie mums notiktu atbildīgas sacensības. Mums ir pamats būt lepniem par to, ko varam izdarīt biatlonā.”

LBF prezidente norādīja, ka būs nepieciešams ieguldīt līdzekļus bāzu attīstībā, jo šobrīd neviena no tām neatbilst starptautiskām prasībām.

“Sāksim ar to, lai “Smeceres sils” varētu iegūt B licenci, turklāt šai bāzei ir potenciāls, lai tiktu pie A licences, kas jau ir tiesīga uzņemt augstākā līmeņa sacensības. Tiklīdz sasniegsim pirmo, mēs neapstāsimies,” ambiciozi teica Broka, kura gan piebilda, ka A licences iegūšanai bāzes attīstībā būtu jāinvestē septiņciparu skaitlis. “Ir jāstrādā pie daudzām lietām, piemēram, dzīvošanas un mediju iespējām, bet tas viss ir izdarāms. Ļoti daudz kur pasaulē biatlona sacensības notiek tieši mazākās pilsētās.”

Trešdien Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) arī paziņoja, ka 2021./22.gada sezonā viens no Pasaules kausa posmiem notiks Igaunijas trasē Otepē.

Saistītie raksti

“Igauņiem šī posma rīkošanā noteikti palīdzēs mūsu tehniskie cilvēki. Jāņem vērā arī, ka finansiāli izdevīgāk ir, ja vairāki posmi notiek aptuveni vienā un tajā pašā reģionā. Piemēram, nākotnē Pasaules kausa posmus varētu viens pēc otra uzņemt Somija, Igaunija, Baltkrievija un Latvija. Šīs sacensības nebūtu tālu viena no otras un būtu būtiskas, jo prasītu mazāk izmaksas,” uzskata Broka.

Zīmīgi, ka 2022.gadā Pasaules kausa apritē debitēs arī Minskas-Raubiču trase, kur sacensības norisināsies pirms posma Igaunijā.

LA.lv