Publicitātes foto

“Latvijas Grāmatu izstādē” – arī videostāsti par pazīstamām personībām un grāmatām 0

Marta pirmajā dienā Ķīpsalas izstāžu centrā tiks atklāta “Latvijas Grāmatu izstāde 2019”, un šogad tajā varēs sastapt arī lasīšanas veicināšanas projektu “Bibliotēka”, informē projekta pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”
Lasīt citas ziņas

Piektdien, 1. martā no plkst. 10 līdz 120 apmeklētāji aicināti uz filmu rītu par literatūras nozīmi Latvijas sabiedrībā. Video stāstu skatīšanās notiks “Rakstnieku viesistabā”. Ar stāstiem no to tapšanas aizkulisēm tos papildinās projekta “Bibliotēka” pārstāvji, un arī skatītāji tiks aicināti iesaistīties diskusijā.

Projekta “Bibliotēka” uzsāktā diskusija par literatūras nozīmi sabiedrībā ir aktuāla jau kopš 2018. gada augusta, kad tika publicēts pirmais video kopā desmit īsfilmu sērijā par latviešu literatūru. Par to, kas ir literatūra, kā arī par lasīšanas un grāmatu nozīmi savā un cilvēka dzīvē, pirmajā sērijā stāstīja rakstniece Nora Ikstena.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš tā laikā ir publicēti vēl seši video, kuros par literatūru izsakās ievērojamas personības – Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, LNB Atbalsta biedrības direktore Kārina Pētersone, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, rakstnieks Māris Bērziņš un literatūras mecenāts Latvijā, “Baltic International Bank” galvenais akcionārs Valērijs Belokoņs.

Katra no 10-15 minūšu garajām īsfilmām ir unikāla, un katra personība uz literatūru skatās mazliet citādāk, tomēr ikviens no filmu varoņiem atzīst, ka literatūra ir bijusi viens no lielākajiem viņu personību veidojošajiem faktoriem dzīves laikā.

“Latvijas Grāmatu izstādē 2019” būs iespēja noskatīties visus pieminētos video stāstus vienkopus, un arī tos video, kas publiskai apskatei būs pieejami tikai tuvāko mēnešu laikā – intervijas ar latviešu mākslas vēsturnieku un heraldikas speciālistu Imantu Lancmani, un, iespējams, arī video intervijas ar dzejnieku un tulkotāju Uldi Bērziņu un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāju Sanitu Stinkuli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.