Latvijas hokeja izlase arī otrajā pārbaudes spēlē zaudē Čehijai 0

Zaudējumu arī otrajā pārbaudes spēlē pirms gaidāmā pasaules čempionāta ceturtdien piedzīvoja Latvijas hokeja izlase, kas izbraukumā ar rezultātu 0:1(0:1, 0:0, 0:0) piekāpās Čehijai. Vienīgos vārtus aizvadītajā mačā Čehijas komandas labā pirmās trešdaļas astotajā minūtē guva Jakubs Nakladāls.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Vārtu drošība, tāpat kā trešdien, arī šajā cīņā bija uzticēta Mārim Jučeram.

Maču aktīvi iesāka abas komandas, bet pēc spēlētām četrām minūtēm un sešām sekundēm noraidījumu nopelnīja Latvijas izlases spēlētājs Mārtiņš Jakovļevs. Mājinieki gan viena vīra pārsvaru nespēja izmantot, taču cīņas astotajā minūtē čehus vadībā izvirzīja Nakladāls. Turpinājumā abas komandas apmainījās nesekmīgiem uzbrukumiem un pirmajā pārtraukumā ar minimālu rezultāta pārsvaru devās mājinieki.

Otrās trešdaļas sākumā aktīvāk uzbruka Čehijas hokejisti, radot vairākus bīstamus vārtu gūšanas momentus pie Latvijas izlases vārtiem, taču savas iespējas nerealizēja. Trešdaļas ceturtajā un 19.minūtē divu minūšu noraidījumus nopelnīja Māris Bičevksis un Māis Jass, taču arī šoreiz mājinieki vairākumu realizēt nespēja un rezultāts nemainījās.

Spēles pēdējā nogriežņa pirmajā pusē trīs noraidījumus nopelnīja Čehijas komandas spēlētāji, taču Latvijas hokejistiem nevedās ar vairākuma realizāciju. Mača izskaņā vairākus bīstamus uzbrukumus izveidoja mājinieki, taču rezultāts nemainījās un Latvijas komanda piedzīvoja otro zaudējumu divos mačos.

Spēle risinājās Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros. Kā ziņots, pirmajā abu komandu mačā Latvija ielaida vārtus divas minūtes pirms pamatlaika beigām un piekāpās ar rezultātu 3:4. Šajā mačā divus vārtus Latvijai guva Miks Indrašis.

Mačos ar Čehiju nepiedalījās uzbrucēji Andris Džeriņš un Gunārs Skvorcovs, kuri uz šiem mačiem netika iekļauti valstsvienības sastāvā.

Uz diviem mačiem izbraukumā pret Čehijas izlasi bija devušies 23 Latvijas vienības hokejisti – divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Kaut šobrīd vēl turpinās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezona, Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionāts un arī Čehijas čempionāta finālsērija, uz mačiem ar Latviju Čehijas izlases sastāvā bija iekļauti desmit spēlētāji no Čehijas klubiem, 15 hokejisti no KHL vienībām, bet viens spēlētājs, kurš pagājušo sezonu aizvadīja Šveices čempionātā.

Čehijas izlase pret Latviju spēlēja bez galvenā trenera Aloiza Hadamčika, kurš sestdien devās uz Ziemeļameriku, lai tiktos ar NHL spēlējošajiem čehiem. Līdz ar to pret Latviju čehus vadīja ģenerālmenedžeris Slavomīrs Leners.

Nākamos četrus pārbaudes mačus Latvijas izlase EHC turnīra ietvaros aizvadīs “Arēnā Rīga” – 7. un 8.aprīlī pret Zviedriju, kā arī 19. un 20.aprīlī pret Baltkrieviju. Pēdējā pārbaudes spēlē pirms čempionāta Latvijas izlase 28.aprīlī izbraukumā tiksies ar Franciju.

Pasaules čempionāts no 3. līdz 19.maijam otro gadu pēc kārtas tiks aizvadīts Helsinkos un Stokholmā. Latvijas valstsvienība spēlēs Helsinku apakšgrupā. Pirmajā mačā tā 4.maijā atkal sacentīsies ar pagājušā gada čempionvienību Krieviju, bet vēlāk tiksies arī ar mājiniekiem somiem, pagājušā gada pasaules čempionāta sudraba medaļniekiem slovākiem, Vāciju, Franciju, Austriju un ASV. Četras labākās apakšgrupas komandas savas grupas ietvaros aizvadīs ceturtdaļfinālu.