×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Latvijas iedzīvotāji atbalsta Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Deklarācija par Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi ir guvusi lielu atsaucību Latvijas sabiedrībā, portālam LA.lv pastāstīja fonda “Mākslai vajag telpu” valdes locekle Katrīna Leiškalne, piebilstot, ka deklarāciju par muzeja izveides nepieciešamību parakstījuši 13 590 cilvēki.

Fonda pārstāvji uzsver, ka Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būtība ir ne tikai statiska kultūras mantojuma uzkrāšana un saglabāšana, bet galvenokārt – sabiedrības radošā potenciāla izaugsmes, kā arī izglītības, nācijas globālas konkurences un valsts tēla stiprināšana, veidojot pamatu saliedētai, iecietīgai un radošai sabiedrībai.

“Laikmetīgās mākslas muzejs, piesaistot mākslas un finanšu elites uzmanību, rosina sakārtot un uzlabot vidi, radot vietu, par kuru ir lepnums un vēlēšanās saukt to par savām mājām. Kā arī ir svarīgs mūsdienīgas izglītības instruments, faktors, kas motivē un iesaista jauniešus kultūras procesu apzināšanā, audzinot jaunu, ieinteresētu un zinošu kultūras paaudzi. Laikmetīgās mākslas muzeja izveidošana ir ļoti nozīmīgs solis, kas apliecina valsts ieinteresētību mākslas attīstībā, dodot papildu stimulu Latvijas mākslinieku radošā potenciāla izaugsmei, un, vairojot Latvijas kultūras kapitālu, ļauj to izmantot valsts tēla stiprināšanai,” skaidro Leiškalne.

Viņa piebilst, ka fonda darbs tomēr vēl ar to nav galā, un tas “turpinās aktīvi darboties, lai informētu Latvijas sabiedrību par muzeja izveides procesa gaitu, kā arī rosinās un uzturēs sabiedrības interesi, atbalstu un iesaisti līdz pat brīdim, kad Latvijas simt gadu jubilejā visi kopā varēsim sev uzdāvināt paši savu Laikmetīgās mākslas muzeju”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+