Jeļena Rubļevska (foto – Sputnik/Scanpix)

Latvijas modernās pieccīņas pārstāvji paliek bez olimpiskajām ceļazīmēm 0

Neviens no Latvijas modernās pieccīņas sportistiem nav kvalificējies 2016.gada Riodežaneiro vasaras olimpiskajām spēlēm, vēsta Starptautiskā Modernās pieccīņas federācija (UIPM).
UIPM ceturtdien paziņoja pēdējos sportistus, kuri kvalificējušies Olimpiādei, un sarakstā nav neviena no Latvijas sportistiem.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Aizvadītajā gadā notikušās Riodežaneiro olimpisko spēļu atlases sacensības Latvijas sportisti neaizvadīja īpaši veiksmīgi, un pie ceļazīmēm jau gadu pirms Olimpiādes neizdevās tikt. Pagājušajā nedēļā notikušajā pasaules čempionātā tika sadalītas vēl pa trim ceļazīmēm, kuras izcīnīja pa trim sportistiem vīru un dāmu konkurencē, kas Olimpiādei vēl nebija kvalificējušies. Tāpat pēc pasaules čempionāta, ņemot vērā pasaules rangu, katrā dzimumā tika izdalītas vēl pa sešām ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm.

Vistuvāk olimpiskās ceļazīmes iegūšanai bija Ruslans Nakoņečnijs, kurš pasaules rangā ieņēma 24.vietu, Pāvels Švecovs bija 72.pozīcijā, bet Deniss Čerkovskis atradās 87.vietā. Savukārt dāmu konkurencē Jeļena Rubļevska bija 47.vietā.
Olimpiādē katrā dzimumā sacentīsies 36 sportisti.

Patlaban 40 gadus vecā Rubļevska piedalījusies četrās olimpiskajās spēlēs. 2000.gadā Sidnejā viņa ieņēma astoto vietu, bet pēc četriem gadiem Atēnās tika kronēta par vicečempionu. 2008.gadā Pekinā viņa ierindojās 23.vietā, bet pirms četriem gadiem Londonā vēlreiz bija astotā.
Rubļevskas kontā ir arī divas pasaules čempionāta bronzas medaļas, kas izcīnītas 2000. un 2005.gadā.

Tāpat arī 37 gadus vecais Čerkovskis savu labāko rezultātu sasniedza Atēnās, kur palika 36 punktu attālumā no bronzas medaļas, finišējot ceturtais. Sidnejā Čerkovskim 18., Pekinā 11. un Londonā 19.pozīcija.

Tikmēr Nakoņečnijs savās pirmajās sacensībās ar Latvijas karogu pagājušā gada martā negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, tomēr kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti, bet šī gada pasaules meistarsacīkstēs viņš ieņēma 14.vietu.
Ukrainā dzimušajam Nakoņečnijam pērn par īpašiem nopelniem valsts labā piešķīra Latvijas pilsonību.