Latvijā
Kriminālziņas

Latvijas nepilsoni tiesās par mēģinājumu piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainā2

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas nepilsonim Artjomam Skripņikam par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA pastāstīja, ka personai celta apsūdzība par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, un kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos.

Jau ziņots, ka lietu izmeklēja Drošība policija (DP), kura paziņojumā presei rakstīja, ka 2017.gada 17.novembrī sāktajā kriminālprocesā noskaidrots, ka persona mēģināja iesaistīties Ukrainas austrumos bāzētā noziedzīgā militāri apmācītā organizācijā, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, sniedzot militāru atbalstu Ukrainas valsts teritoriālās vienotības graušanai.

Skripņiks jau iepriekš citā lietā apsūdzēts par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainā. Pirmās instances tiesa viņu attaisnojusi, taču prokuratūra iesniegusi protestu.

Saistītie raksti

Tāpat šogad martā Skripņikam citā lietā par valsts ārējās robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu Rēzeknes tiesa piemērojusi īslaicīgu brīvības atņemšanu uz diviem mēnešiem un četrām dienām,

DP iepriekš sākti pieci kriminālprocesi pret deviņām personām, kuras piedalījušās konfliktā Ukrainā un darbojušās prokremliskajās noziedzīgajās organizācijās Austrumukrainā.

Līdz šim izdevies aizturēt vien daugavpilieti Skripņiku. Pārējie Latvijas iedzīvotāji izsludināti meklēšanā.

LA.lv