fivb.com

Latvijas pludmales volejbolisti atzīst brazīliešu pārākumu 0

Latvijas pludmales volejbola dueti Edgars Točs/Rihards Finsters un Mārtiņš Pļaviņš/HaraldsRegža ceturtdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē cieta zaudējumus pasaules čempionāta izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā 17.vietā.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Točs/Finsters tikai mača sākumā spēja turēt līdzi olimpiskajiem čempioniem Alisonam Čeruti un Brunu Šmitam no Brazīlijas, piedzīvojot sagrāvi ar rezultātu 0-2 (15:21, 7:21).
Latvijas duets turnīrā bija izlikts ar 30.numuru, bet brazīliešiem ticis piektais numurs.

Spēles sākums bija līdzīgs, jo dodoties tehniskajā pārtraukumā latvieši zaudēja ar 10:11. Tomēr pēc tam pretinieki spēja parādīt savu klasi, ļaujot pasaules čempionāta debitantiem Točam/Finsteram seta otrajā daļā gūt vien piecus punktus. Savukārt otrajā setā brazīliešu dominance jau bija ļoti spilgta. Viņi vispirms panāca 4:0, turpinājumā vēl vairāk atraujoties un svinot pārliecinošu uzvaru.

Alisons/Šmits, kuriem turnīrā ir piektais numurs, apakšgrupu turnīrā sīvā cīņā uzvarēja Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu. Abi brazīlieši ir ne tikai olimpiskie čempioni, pie šī titula tiekot pērn Riodežaneiro Olimpiādē, bet arī pašreizējie pasaules čempioni, triumfējot pirms diviem gadiem sacensībās Nīderlandē.

Tikmēr Pļaviņš un Regža, kuriem turnīrā ticis 29.numurs, ar rezultātu 0-2 (13:21, 18:21) piekāpās brazīliešiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Andrē Lojolu Šteinu, kuri izlikti ar ceturto numuru.

Pirmo setu latvieši zaudēja ar 13:21, bet otrā seta sākumā spēja izrādīt pretestību, taču turpinājumā pretinieki iekrāja 4-5 punktu pārsvaru. Tuvojoties seta beigām, latvieši atspēlēja vienu mačbumbu un pienāca klāt līdz mīnus diviem punktiem (18:20), taču nespēja lauzt cīņas gaitu un piekāpās ar 18:21.

Plkst.16.30 laukumā dosies Latvijas vadošais duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš. Ar otro numuru izliktie latvieši spēkosies pret sacensību 22.numuru Džonu Haidenu un Raienu Dohertiju no ASV, kuri nesen salīdzinoši negaidīti sasniedza finālu Pasaules kausa etapā Polijas pilsētā Olštinā.

Finsters/Točs F apakšgrupā trīs spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un ieņēma trešo vietu. Latvieši tika starp četriem labākajiem trešo vietu ieguvējiem un iekļuva izslēgšanas turnīrā.
Pļaviņš un Regža E apakšgrupā palika trešie, bet tā saucamajā “lucky looser” kārtā ar 2-0 (21:11, 21:18) pārspēja kanādiešus Raienu Vandenburgu un Āronu Nusbaumu, kuriem sacensībās ir 37.numurs, iekļūstot izslēgšanas turnīrā.

Pļaviņš un Regža pirms pasaules čempionāta sasniedza savu šosezon labāko rezultātu, aizkļūstot līdz Pasaules kausa izcīņas četru zvaigžņu turnīra pusfinālam, taču pēc tam ciešot divus zaudējumus un ieņemot ceturto vietu. Tikmēr brazīlieši februārī cieta zaudējumu Fortloderdeilas “Major” piecu zvaigžņu turnīra finālā, bet jūlija sākumā bija ceturtie tādas pašas raudzes sacensībās Gštādē.