×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijas prezidentūras ES kultūras programmu Francijā ievadīs Vestarda Šimkus koncerts

Foto: LETAFoto: LETA

Parīzē, koncertzālē “Salle Cortot” 6. februārī notiks latviešu pianista Vestarda Šimkus koncerts, kas svinīgi iesāks plašu kultūras pasākumu programmu Francijā, veltītu Latvijai kā prezidējošajai valstij Eiropas Savienības (ES) Padomē, aģentūru BNS informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Anda Boluža.

Viņa norādīja, ka Šimkus solokoncertam turpmākajos mēnešos sekos vairāki koncerti un mākslas izstādes – Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde “Brokastis Eiropā” un akordeonistes Ksenijas Sidorovas koncerts Strasbūrā, Ginta Gabrāna mākslas darbu izstāde Parīzē, Verdi Rekviēms Parīzes teātrī “Théâtre des Champs-Élysées”, piedaloties Maijai Kovaļevskai, Egilam Siliņam, diriģentam Andrim Pogam, Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija”.

Savukārt Strasbūrā norisināsies koncerts ar pianista Reiņa Zariņa un diriģenta Aināra Rubiķa piedalīšanos Strasbūrā. Kultūras pasākumu izlase veidota, lai starptautisko auditoriju iepazīstinātu ar Latvijas mūzikas un mākslas vērtībām, un pasākumi Francijā ir tikai neliela daļa no programmas, ko Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē īstenos dažādās valstīs 2015. gada pirmajā pusē.

Latvijas prezidentūra ES Padomē ilgs līdz 2015. gada vidum.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+