×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Latvijas skolu direktori vēršas pret legālo narkotiku apriti (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Kampaņas pret ''legālajām narkotikām'' plakāts un karte ar ''legālo narkotiku'' tirdzniecības vietām Rīgā.

Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) šodien pieņēmusi rezolūciju “Pret “legālajām narkotikām””, uzsverot pedagogu un vecāku lomu bērnu izglītošanā par šo vielu kaitīgumu.

Rezolūcija pieņemta LIVA konferencē, tajā piedaloties Izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei (V).

“Jauna problēma jeb veca problēma jaunās skaņās ir psihotropo vielu lietošana. Tāpēc vajag rast īstos vārdus, neierobežojoties savu mācību priekšmetu ietvaros. Ikvienam ir spēja rast īsto veidu, kā runāt par šo problēmu, un tas ir jādara visiem kopā. Tikai tad, kad to darīs visi, sākot ar skolas direktoru, pedagogiem un vecākiem, būs rezultāts,” uzrunā sacīja ministre.

“Katru dienu slimnīcā nonāk jauni psihotropo vielu lietotāji. Cik daudz jauniešu dzīvību tiks paņemtas? “Spaisi” dara savu ļauno darbu šodien, lai gan valsts tos par narkotikām skaļi nosauks tikai rīt,” secinājusi LIVA valdes locekle Līvija Jankovska.

Viņa atzina, ka valsts līdzšinējie pūliņi apkarot “legālo narkotiku” sērgu nav bijuši efektīvi. Latvijas sabiedrībai esot nepieciešams efektīvs mehānisms, lai varētu sodīt cilvēkus, kuri bez sirdsapziņas pārmetumiem pārdod bērniem indi. “Kamēr Saeima pieņems likuma grozījumus, tiks zaudēti mēneši, kuru laikā narkotisko vielu tirgoņi nesodīti turpinās savu rūpalu un mediķi centīsies glābt dzīvību kārtējam pusaudzim, kurš baudas un aizmiršanās gaidās par lētu naudu būs iegādājies savu “spaisa” devu,” uzsvēra LIVA valdes locekle.

Tāpēc, ņemot vērā pašreizējo situāciju, kad katra nākamā diena var nest jaunus “spaisa” upurus, Latvijas izglītības iestāžu vadītāji un LIVA konferences dalībnieki lēmuši, ka nekavējoties ir jāsāk vērienīgs darbs, kura mērķis būtu izglītot jauniešus, viņu vecākus un skolotājus par psihoaktīvo vielu iedarbību uz cilvēku organismu un lietošanas sekām, un jāpieprasa nekavējoša rīcība.

Rezolūcijā LIVA pieprasa vispārīgus situācijas risinājumus, tostarp arī narkotiku izplatīšanas aizliegumu Latvijā. Asociācija uzstāj uz Saeimas sociālo un darba lietu komisijā iesniegto likuma “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” grozījumu pieņemšanas paātrināšanu.

Tāpat pieprasīta Valsts kontroles institūciju, Tirgus uzraudzības padomes, Valsts un pašvaldības policijas kontroles funkciju attiecībā uz psihoaktīvo vielu tirdzniecību palielināšanu, efektīvāk īstenojot policijas darbu attiecībā uz ”legālo narkotiku” tirdzniecību ielās, līdzās bērnu un jauniešu izglītības un izklaides vietām. Pašvaldības administratīvajās teritorijās regulāri jāveic “spaisu” tirdzniecības vietu pārbaude un reidu organizēšana, uzskata LIVA.

Asociācijas skatījumā, ar informatīvo kampaņu palīdzību ir jāaktivizē darbs pret psihoaktīvo vielu lietošanu, skaidrojot šo vielu ietekmi uz cilvēka organismu, kā arī, veicot izmaiņas normatīvajos aktos, jāpadara Latvija par narkotiku dīleriem nepievilcīgu galamērķi. Tāpat jānodrošina rehabilitācijas pasākumi cilvēkiem, kuri vēlas uzveikt atkarību no narkotikām, jāizveido valstī vienota narkotiku apkarošanas politika, lai cīņa pret 21.gadsimta sērgu būtu mērķtiecīga un rezultatīva, uzsvēra Jankovska.

Rezolūciju plānots nosūtīt Latvijas Saeimai, Ministru kabinetam, Pašvaldību savienībai, pašvaldību vadītājiem, kā arīskolu vadītājiem un pedagogiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nepieciešams atļaut dzert …, tas mazinās narkotiku lietošanu! un vairāk ir jāizdzer, lai paliktu muļķis

Draugiem Facebook Twitter Google+