Latvijas spīdvejisti neiekļūst Eiropas čempionāta finālā 0

Latvijas spīdvejisti Kjasts Puodžuks un Andžejs Ļebedevs piektdien nekvalificējās Eiropas čempionāta finālam.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Polijā notikušajos izšķirošajos mačos par vietu finālā Puodžuks izcīnīja dalītu 11.vietu, bet Ļebedevs palika pēdējais no 15 dalībniekiem.

Lai kvalificētos finālam, dalībniekiem bija jābūt starp pirmajiem septiņiem sportistiem.

Puodžuks piecos braucienos divreiz bija otrais, bet vienreiz finišēja trešais. Savukārt divos braucienos Latvijas sportists pie punktiem netika.

Tikmēr Ļebedevs savu vienīgo punktu izcīnīja ceturtajā braucienā.

Šajās sacensībās uzvarēja Krievijas sportists Artjoms Laguta, bet otro vietu papildbraucienā izcīnīja dānis Hanss Andersens.

Zīmīgi, ka šīs sacensības iepriekš bija paredzētas 30.maijā Slovēnijā, taču slikto laikapstākļu dēļ tika pārceltas par vienu nedēļu.

Kā ziņots, Daugavpilī notikušajā Eiropas čempionāta pusfinālā abi Latvijas sportisti sacensībās tika pie 11 punktiem, kas viņiem ļāva ieņemt attiecīgi ceturto un piekto vietu starp 16 dalībniekiem, bet izšķirošajām cīņām par vietu finālā kvalificējās tieši pieci labākie sportisti.

Arī pērn nevienam no trim Latvijas spīdvejistiem – Puodžukam, Ļebedevam un Maksimam Bogdanovam – neizdevās ar sacensību palīdzību sasniegt Eiropas čempionāta finālu, tomēr vēlāk Ļebedevs saņēma organizatoru īpašo ielūgumu jeb “wild card”, kamēr Bogdanovs aizstāja Latvijā ļoti labi pazīstamo krievu sportistu Grigoriju Lagutu.

Eiropas čempionāta finālsacensības šogad tiks aizvadītas četros posmos no jūnija līdz septembrim, tos aizvadot Polijā, Vācijā un Zviedrijā.