×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Latvijas tiesnešu biedrība pauž viedokli par rakstu “Spriedums aiz akla cilvēka muguras” (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvijas tiesnešu biedrības viedoklis par publicēto rakstu “Spriedums aiz akla cilvēka muguras – mīklainas avārijas dēļ arestē kontu ar rakstniecei saziedotu naudu”

Iepazīstoties ar interneta vietnē publicēto rakstu “Spriedums aiz akla cilvēka muguras – mīklainas avārijas dēļ arestē kontu ar rakstniecei saziedotu naudu”, Latvijas tiesnešu biedrība vēlas darīt zināmu sekojošu viedokli.

Kārtību, kādā tiek iztiesātas civillietas, noteic Civilprocesa likums. Likumā ir noteikta kārtība, kādā procesā iesaistītajām personām tiek paziņots par tiesas sēdi.

Ja pastāv likumā noteiktie priekšnoteikumi civillietā ir taisāms aizmugurisks spriedums. Jebkurā gadījumā atbildētājam, kuram šķiet, ka viņa tiesības ir pārkāptas, ir tiesības iesniegt tiesai pieteikumu par tiesvedības atjaunošanu un lietas izskatīšanu no jauna, tai skaitā lūdzot atjaunot termiņu šāda pieteikuma iesniegšanai.

Būtiski ir saprast, ka katrai procesā iesaistītai personai ir pienākums ievērot ar likumu noteiktos procesuālos pienākumus, pretējā gadījumā persona pati kavē vai pat padara neiespējamu savu procesuālo tiesību realizāciju.

No publikācijas satura diemžēl nav gūstama pilnīga un vispusīga informācija par tiesvedības gaitu. Ja persona nav tikusi likumā noteiktajā kārtībā informēta par tiesas sēdi, ir pamats uzskatīt, ka viņas tiesības ir būtiski pārkāptas. Šie fakti ir pārbaudāmi attiecīgu procesuālu darbību ietvaros un to konstatēšana var būt pamats nolēmuma atcelšanai vai lietas izskatīšanai no jauna.

Tiesvedības kvalitāte ir saistīta ne tikai ar tiesas darbu, bet arī ar tiesvedībā iesaistīto personu godprātīgu pienākumu izpildi un tiesību realizāciju.
Tiesas ir radītas iedzīvotājiem, nevis iedzīvotāji tiesām, tomēr procesuālā kārtība lietu iztiesāšanā ir jāievēro visām iesaistītajām pusēm.
 
Juris Siliņš, Latvijas tiesnešu biedrības prezidents

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tā īsti nesaprotu to neierašanos uz tiesu. Ir taču tiesu sekretāri ,tiem iepriekš jāzina pavēste saņemta vai nē .Ja nē tad tiesai vispār nav jānotiek ,ja saņemta un nav paziņots ka neieradīsies (tas taču iepriekš cilvēkam pašam ir jāpaziņo ,ja slims vai kāds cits attaisnojums,tad jāsūta policija lai atved. Ja konstatē ka neierodas neattaisnoti ,tad jāpatur arestā līdz nākamai tiesas dienai un tad policija jaatved. Tāpat nesaprotu tās tiesas atlikšanas ,viendien atceļ un nākamo sēdi nozīmē pēc pusgada ,ja sāk tiesāt ,tad tiesā kamēr spriedums ,ja nu tiešām vajaga pārtraukumu ,cilvēks slims ,tad tiesu turpina pēc nedēļas ,ne pēc pusgada vai gada. Ja nu ,protams ,slimnīcā kā mūsu prezidents ,tad jā ,bet ne jau visiem tādas slimības.

 2. korupcija skārusi arī tiesu sistēmu

 3. par godprātīgu pienākumu izpildi Atbildēt

  Latvijas Tiesnešu biedrības komentārs ir spilgta liecība par to, kā strādā tiesas, juristi, bierdrība utt. Vispirms taču vajadzēja visu noskaidrot un tad klāstīt savus pieņēmumus nevis pateikt, ka neko nevar skaidri saprast… Nu kam tad vēl būtu vieglāk par vieglu visu noskaidrot, ” gūt pilnīgu un vispusīgu informāciju” visu saprast, un saprotamā veidā izskaidrot?

 4. Nu beidziet, taču! Mūsu tiesvedībai un ierēdniecībai vispār, protams, ir milzumdaudz trūkumu, tomēr šoreiz tai nav ko pārmest! Tie rakstnieces apgalvojumi ir pretrunīgi un neiztur nekādu kritiku: Te saka – steidzos, tāpēc aizbraucu no notikuma vietas, te atkal – nobijos no baikeriem,…. Nu muļķības!!! Gluži vnk cerēja izsprukt sveikā! Tad atkal – esmu akla un nevaru izlasīt pavēstes. Acis neredz, bet galva, taču, it kā strādā! Nu kā viens pieaudzis cilvēks var gvelzt tādas muļķības! Mājās, taču, gandrīz pieaugusi meita!
  Es arī jūtu līdzi cilvēkam, kurš nonācis nelaimē un, ja vajadzēs, atkal ieskaitīšu viņai kādu nelielu naudiņu,…summa nav liela, to pat nabagi var saziedot pa drusciņai vien! Mani tikai kaitina, ka cenšas meklēt vainu tikai citos – valsts institūcijās, tiesās un t.t. Kaut šoreiz ir acīmredzami, ka vainīgs tikai cilvēks pats! Tāpēc varam runāt par līdzjūtību, piedošanu, izņēmuma rīcību, pretimnākšanu nelaimīgam cilvēkam un t.t. Bet nevainosim visā citus!
  P/S Nestrādāju ne tiesā, ne kādā citā valsts institūcijā.

 5. mežiņa kungs!
  Vai tiesām ir kāda darbība, kuŗai nevarētu atrast
  attaisnojumu kādā likumā ?

  • Tiesneši mūsu beztiesiskajā Latvijā, kurā pārmēru daudz pretrunīgu un nesakārtotu likumu, var likumos atrast attaisnojumu jebkurai darbībai, ja tāda likuma atrašana ir tiesnešu interesēs. Savukārt parasti tiesnešu personīgās interesēs nav izdevīgi lemt taisnīgi un objektīvi, jo lēmēju intereses izriet no simpātijām vai antipātijām, no kolēģu attieksmes, no lietā ieinteresēto personu attiecīgas rīcības, no vēlmes iztapt valdošajai varai ( izkalpoties ), galu galā – no godaprāta trūkuma, no varaskāres – parādīt savu varu – vēl jo vairāk tāpēc, ka likumdevējs pats to atļauj ar procesuālās ekonomijas principu, ar politiskiem lēmumiem, piemēram, krīze nav nepārvaramā vara, bankas vienmēr ir bez vainas utt…

 6. Kamēr Augstāko tiesu vadīs Bičkovičs un Tieslietu ministriju Nacionālā apvienība, nekas šajā jomā nemainīsies. Demžēl nekas.

 7. Tas jau nav viedoklis par rakstu!
  Šeit ir pastāstīts ka “Kārtību, kādā tiek iztiesātas civillietas, noteic Civilprocesa likums” un nedaudz pastāstīts kāda tad ir tā likumā noteiktā kārtība, kā tas notiek. Raksta sakarā šeit pateikts tikai viens teikums: “No publikācijas satura diemžēl nav gūstama pilnīga un vispusīga informācija par tiesvedības gaitu.”
  Varbūt, ka vajadzētu uzrakstīt vēl vienu rakstu speciāli priekš tiesnešu biedrības prezidenta Siliņa kunga, kur viņam izstāstīt, kur ir iespējams iegūt “vispusīgu informāciju par tiesvedības gaitu”, ko vajadzēja noteikti izdarīt, pirms viņš sēžas pie datora, lai rakstītu par doto tēmu.

 8. Cien. prezidet! Lūdzu izskaidrojiet AT senatoru Skultānes. Briedes. Guļāna rakstisku lēmumu[ Irakstiem zemesgrāmatā ijuridisks SPĒKS. bet nākošā teikumā ;ierakstiem par vērtībuNAV IZŠĶIROŠAS nozīmes] Manuprāt tur “putnam jāsmejas .jo nav ģīmja”

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+