Sports
Basketbols

Latvijas U-20 izlasi trenēs Kristaps Zeids0


Kristaps Zeids šovasar pirmo reizi vadīs kādu no Latvijas jauniešu basketbola izlasēm.
Kristaps Zeids šovasar pirmo reizi vadīs kādu no Latvijas jauniešu basketbola izlasēm.
Foto: LBS

Latvijas Basketbola savienības valde U20 vīriešu izlases galvenā trenera amatā apstiprinājusi Kristapu Zeidu, vēsta LBS preses dienests.

Komandas galvenais turnīrs šosezon būs Eiropas U20 čempionāts, kas no 13. līdz 21. jūlijam risināsies Izraēlas pilsētā Telavivā, Latvijas komanda (1999. dzimšanas gads un jaunāki) C grupas turnīrā cīnīsies ar Vācijas, Spānijas un Horvātijas komandām. Astotdaļfinālā C grupas četrinieks tiksies ar D grupas vienībām (Lietuva, Grieķija, Slovēnija, Polija). Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu.

Kristaps Zeids iepriekš bijis galvenā trenera asistents U16 un U17 meiteņu izlasēs (attiecīgi 2014. un 2016. gadā), kā arī U16 puišu komandā (2018). 2017. un 2018. gada sezonās bijis komandas “Valga/Valka” galvenais treneris, 2019. gada sezonā – BK “Jūrmala” galvenā trenera asistents.

LBS prezidents Valdis Voins: “Uz U20 izlases galvenā trenera amatu tika izvirzīti divi cienījami pretendenti. Valde izšķīrās atbalstīt Latvijas un Igaunijas līgās galvenā trenera pieredzi ieguvušo Kristapu Zeidu, ņemot vērā LBS Treneru komisijā mazliet lielāku atbalstu guvušā Pētera Ozoliņa gatavību izlasē strādāt arī otrā trenera statusā. U20 izlasi, kas Eiropas čempionātā atgriežas pēc gada pārtraukuma, gaida nopietni izaicinājumi. Ceru, ka galvenajam trenerim izdosies izveidot vienotu komandu, nodrošinot labu izaugsmes platformu jaunajiem basketbolistiem.”

LA.lv