×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

“Latvijas Valsts mežu” šī gada ziedojums sociālajai jomai palīdzēs 60 000 cilvēku (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) ikgadējā sociālās jomas projektu konkursā 300 000 eiro lielais finansējums sadalīts kopumā 85 projektiem, informēja labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Viņa norādīja, ka šie projekti spēs nodrošināt sociālo palīdzību teju 60 000 cilvēku visā Latvijā.

Kā stāstīja Dimanta, sociālā palīdzība ir viena no prioritārajām LVM ziedojumu jomām, tādēļ arī šogad palīdzībai sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām piešķirti 107 500 eiro. Šo summu ieguvuši 29 projekti.

Savukārt 28 projekti saņēmuši 111 377 eiro lielu finansējumu palīdzībai bērniem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām, bet sabiedrības grupu integrācijas atbalstam piešķirti 45 866 eiro. Šādu palīdzību sniegs 13 no konkursā pieteiktajiem projektiem.

Savukārt 35 257 eiro saņēmuši 15 projekti, kuri sniegs atbalstu aktīvam dzīvesveidam pensijas vecuma cilvēkiem.

Kopumā, atbalstot 85 iniciatīvas visā Latvijā, tiks nodrošināta 287 personu nodarbinātība un iesaistīti 696 brīvprātīgie palīgi.

Dimanta uzsvēra, ka LVM ziedojums ļauj nelielu pagastu un pilsētu aktīviem iedzīvotājiem saņemt atbalstu savu iniciatīvu īstenošanā. Šīs organizācijas savas nelielās darbības dēļ visbiežāk nespēj kvalificēties Eiropas Savienības fondu projektiem, tāpēc svarīgi, ka ir arī šāda finansējums saņemšanas iespēja. “Ziedot.lv” rūpīgi sekos līdzi katra projekta ieviešanai, lai ziedotie līdzekļi tiktu izlietoti mērķtiecīgi un nestu labumu visai sabiedrībai, piebilda organizācijas vadītāja.

Jau ziņots, ka biedrība šajā konkursā izvērtēja 201 projekta pieteikumu dažāda veida sociālās palīdzības sniegšanai par kopējo summu 1,6 miljoni eiro.

Dimanta norādīja, ka atbilstoši korporatīvās atbildības politikai LVM ziedojumu administrēšanu uzticējusi fondam “Ziedot.lv” sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību un Latvijas Bērnu fondu.

Pagājušajā gadā finansējumam tika saņemti 208 projekta pieteikumi par kopējo summu 1 497 000 eiro. Pieteikumi trīs reizes pārsniedza pieejamo finansējumu, atzīmēja Ošāne. Kopumā tika atbalstītas 88 iniciatīvas, tām atvēlot 597 606 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uz vadītājas iecienītajiem itāļu restorāniem arī palīdzēs aiziet?

Draugiem Facebook Twitter Google+