×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Lauksaimniecības nozares līderis pērn – “Uralchem Trading” ar 1,123 miljardu eiro apgrozījumu (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Lauksaimniecības nozares līderis pērn bijis agroķīmijas un mēslošanas līdzekļu tirgotājs SIA “Uralchem Trading” ar 1,123 miljardu eiro apgrozījumu, liecina SIA “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2014”.

Nozares uzņēmumu “Top 10” iekļuvuši graudkopības kooperatīvs “Latraps” ar 203,383 miljonu eiro, SIA “Baltic Agro” ar 119,93 miljonu eiro, SIA “Scandagra Latvia” ar 53,45 miljonu eiro, SIA “Konekesko Latvija” ar 46,73 miljonu eiro, SIA “Pindstrup Latvia” ar 40,44 miljonu eiro, AS “Balticovo” ar 39,76 miljonu eiro, AS “Putnu fabrika Ķekava” ar 37,80 miljonu eiro, SIA “Starco Eastern Group” ar 33,65 miljonu eiro un SIA “Mineral Impex” ar 26,53 miljonu eiro apgrozījumu.

Kā izdevumā norāda “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža, graudkopības nozare pirms diviem gadiem piedzīvoja rekordražu, kas sakrita ar milzīgām graudu cenām pasaulē. Savukārt šajā sezonā audzētājiem nācies rēķināties ar izdevumiem ziemāju pārsēšanā un krasu graudu cenas kritumu labo pasaules ražu dēļ.

“Ņemot vērā šo īpaši veiksmīgo gadu, var šķist, ka 2013.-2014.gadā apgrozījums stagnējis, bet tas nav kritums un izaugsme turpinās. 2013.-2014. finanšu gads ir bijis ļoti stabils veiksmīgas darbības gads, kad esam ieviesuši arī vairākus jaunumus: ir sākta iesala ražošana, būtiski palielināta tehnikas tirdzniecība, biodīzeļa ražošana, iesākta sējumu apdrošināšana, kā arī esam turpinājuši attīstīt minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecību, konsultācijas un apmācību zemniekiem, degvielas apgādi,” norāda Ruža.

Savukārt biedrības Zemnieku saeima” vadītāja Maira Dzelzkalēja akcentē, ka 2013.-2014.ražošanas sezonas gads bijis sarežģīts visām lauksaimniecības nozarēm. Krievijas pārtikas produkcijas embargo radījis miljoniem eiro zaudējumus piena un gaļas sektorā un, lai konkurētu jaunajos apstākļos, turpmākos gados uzņēmumiem būs strauji jākāpina ražošanas efektivitāte.

Tikmēr kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi’ vadītāja Edīte Strazdiņa norāda, ka 2015.gads būs izdzīvošanas gads, jo dārzeņu cenas ir tik zemas, ka peļņa nav gaidāma, būtiski ir saglabāt uzņēmumu, kooperatīva biedrus un preču realizācijas kanālus.

Savukārt kā šā gada izaicinājumu lauksaimniecības nozares eksperti definē situāciju piena nozarē, kur izveidojusies pārprodukcija, krīt cenas, turklāt rit pēdējais gads pirms kvotu sistēmas atcelšanas Eiropas Savienībā. Tā kā pēdējos trīs gados daudzas saimniecības modernizējušās, piena cenas bijušas labas, kvotas izpilde draud ar vismaz 5% pārpildīšanu. Par katru pārpildīto kvotas procentu sods ir divi miljoni eiro, līdz ar to soda nauda būs vismaz 10 miljoni, ko jāmaksā ražotājam.

“Latvijas biznesa gada pārskata” kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tās ir pilnīgas muļķības, ko te raksta. kā var būt lauksaimniecības nozares līderis minerālmēslu tirgotājs? stāsts jau ir par ražotājiem, nevis tirgotājiem….. kaut kas te neiet kopā

  2. var tikai ierēkt par latvijas hobijzemniekiem

Draugiem Facebook Twitter Google+