Laukos
Bizness

Lauksaimniecības tehnikas tirgotāja “DeLaval” apgrozījums pērn pieauga par 67% 0

Ilustratīvs attēls.

Lauksaimniecības tehnikas tirgotājs “DeLaval” pagājušajā gadā strādāja ar 5,397 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 67% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 10,4% – līdz 78 829 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotais kompānijas gada pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka “DeLaval” tirdzniecības apmērs pērn būtiski pieaudzis, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. “Piena iepirkuma cenas pieaugums palielināja piena lopkopības uzņēmumu patēriņa materiālu pirktspēju. Pateicoties izvērstām tirgus aktivitātēm, uzņēmumam izdevās palielināt ieņēmumus no patēriņa materiāliem, servisa un sīkā fermas inventāra par 13%,” norāda “DeLaval” vadība.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka pieaugošā piena cena palielināja piena lopkopības uzņēmumu vēlmi investēt jaunos projektos. Līdz ar to uzņēmumam pagājušajā gadā salīdzinājuma ar 2015.gadu par 81% palielinājās ieņēmumi no piensaimniecības iekārtu tirdzniecības.

“DeLaval” vadība arī norāda, ka tirgus dalībnieku bāzes pieņēmums paredz, ka piena iepirkuma cenas 2017.gadā turpinās pieaugt. Tas iedrošinās klientus izvēlēties augstākas kvalitātes un līdz ar to dārgākus patēriņa materiālus. Klientu pirktspējas pieaugums arī nodrošinās pieprasījumu pēc regulārākām iekārtu apkopēm un remontiem, kamdēļ pieaugs pārdošanas apmēri. Vienlaikus varētu turpināties svārstīgais investīciju klimats, ko nosaka valsts amatpersonu pašreizējie lēmumi par Eiropas fondu izmantošanu un banku kreditēšanas politika. “Ievērojot projektu realizācijas ilgtermiņa raksturu un nodošanas ekspluatācijā periodiskumu, uzņēmuma 2017.gada projektu pārdošanas apmērs var pat samazināties,” prognozē kompānijas vadība.

Vadības ziņojumā atgādināts, ka uzņēmums iekļaujas “DeLaval” grupas Austrumeiropas zonā. 2017.gadā paredzēta zonas uzņēmumu ciešāka sadarbība, lai kopīgi paaugstinātu klientu apkalpošanas kvalitāti, celtu efektivitāti un samazinātu ražošanas izmaksas. “DeLaval” šo gadu plāno noslēgt ar peļņu.

“DeLaval” reģistrēts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 385 585 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “DeLaval Holding”.

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
12 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas