×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Nacionālā un Reģionu apvienība – kāpēc neveidot savienību 
 (3)

Foto - LETAFoto - LETA

"Latvijas Reģionu apvienības" Eiropas Parlamenta deputātu kandidāts - Rūjienas novada pašvaldības priekšsēdētājs, "Latvijas Reģionu apvienības" priekšsēdētāja vietnieks Guntis Gladkins tikšanās laikā ar mediju pārstāvjiem Babītes novada Piņķos, "Inbox" ledus halles konferenču zālē.

No Rūjienas ikdienā ved saldējumu kārumniekiem, taču nule domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins bliezis no renkuļiem pielādētas divstobrenes pa “lielajiem politiskajiem spēkiem”, pats būdams Reģionu apvienības aktīvists. Politiskajiem jumtiem viņš dod pēdējā brīža izvēli – būt ar reģionu cilvēkiem un idejām vai pret. Ja ne, tad pašvaldību ļaudīm nav ko spodrināt “Vienotības”, ZZS un NA politiskās spalvas, Gladkins kolēģus aicina izstāties no lielajām partijām – cīnīties kopā reģionu nometnē par vietām Saeimā, teikšanu valstī.

Māc maziņas šaubas, ka Gladkina kunga “uz visu banku” aicinājumam būs megaatsaucība, visi dipadu dapadu skries prom no iesildītām vietām, un vai rūjienietis, pareizi mērķēdams uz bifeļiem, nebūs šāvis uz zvirbuļiem.

Šodien politiķi mēģina tīties, tīstīties, nevis aizvākot attiecības. Centra partijas, protams, gribētu par zemu izpirkuma maksu dabūt savā pusē pēc iespējas daudz suvenīrmantiņu – sīkās “lauku” partijas, bet priekšvēlēšanu laikā tās arī drīkst paklīrēties, neuzvesties mīkstmiesīgi pret “vecākajiem brāļiem”, slēgt laulību uz pieņemamiem noteikumiem. Tādā ziņā no līdz šim ekspluatētajām idejām, ar ko mest kopā kauliņus reģionu patriotiem, pievilcīgākā šķiet doma sadzert tubrālības ar Nacionālo apvienību. Tā pagaidām palikusi bez papildspēkiem, bet, paļaujoties tikai uz Raivja Dzintara labā vārda maģiju un nacionālās idejas popularizēšanu, NA var nesavilkt pietiekami lielu atbalstītāju fronti vēlēšanās. Protams, kāda daļa NA biedru “par partijas rindu tīrību” ir tik stingriem uzskatiem kā Daugavas dolomīts, bet bez cietpauriem tur ir arī pielaidīgāki vīri ar tālredzīgāku apdomu un plašāku skatījumu. Nevajadzētu mērīt patriotisma līmeni latviešu asinīs vai meklēt, kur kurais kādreiz ieķēpājies, bet tiekties pieslīpēties un rast saderīgo. Laukos tāpat kā NA dzīvo nacionāli noskaņoti ļaudis, tur samilzušas demogrāfiskās problēmas, par kurām cīnās Parādnieks, nav domājams, ka Reģionu apvienība cēlusies no Latvijas kalnu rajoniem un citas klimatiskās joslas, tā ir tā pati vieta, kur mīt “nacionāļi”, lielais vairums latviešu.

Es viņu vietā salīgtu un sāktu dzīvi tīros baltos palagos. Liktu domas un priekšvēlēšanu budžeta naudiņu kopējā krājkasītē, un katrs ar savu magnētiņu piepulcētu balsotājus. Praktiski izmēģinājumi liecina, ka pašvaldību līderi parāda ļoti spēcīgu rezultātu, pat uz Briseles parlamentu kandidējot, un par viņiem balsotu arī ceļā uz Saeimu. Nav šaubu, ka sarunas par divpartiju savienību būs smagas, grūtas, sarežģītas, kā tas pie latviešiem pieņemts, un piejaucēšanās nebūs ātra. Rau, kur Bondars jau izslējies kā premjera kandidāts, un ir citas lietas, kuru dēļ vienā vietā vajadzēs sarauties, citā izplesties, taču sekmīgā iznākumā tas nebūs šāviens uz labu laimi, bet solīds pieteikums ar izsaukuma zīmi, balsis zvejojot.

Hibrīdpartiju ar reģionāļiem dikten gribētu arī Sudrabas kustība, taču ar to kā ar meža bišu spietu – nekad neko skaidri nevar zināt. Man liekas, tās nav mūsu meža bites un nebūs nekādas medus vācējas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Laba ideja!Cik ilgi dibināsim latviešu jaunās sīkpartijas?

  2. … Ratus nemedz jugt zirga prieksa, iznemot zombetos maleniesos, vai …

    … Ja regionali, ir kautcik politiski viedi un tadejadi nobriedusi un likumsakarigi, tiem, esot patriotiem, japievienojas vienigai nacionalo interesu un valsts ekonomijas attistibas programmai – un tada pieder un tiek pasniegta no NA !!!!

  3. Uz TP bāzes?
    Ar Bondaru un Kraukli!

Draugiem Facebook Twitter Google+