×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
24. augusts, 2017
Drukāt

Ļāvās pierunāties un kļuva par ļoti dārga ūdens filtra īpašnieku: ko darīt? (4)

1. Cilvēki sūdzas, ka tikuši pierunāti

1no3
Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Patērētāju aizsardzības centrs (PTAC) turpina saņemt sūdzības no cilvēkiem, kuri ļāvušies sevi pierunāt uzstājīgiem pārdevējiem, kuriem, prasmīgi pielietojot pārdošanas metodes, izdodas panākt, ka patērētājs kļūst par dārga ūdens filtra īpašnieku.

Šī pirkuma sekas patērētājam bieži vien ir apgrūtinošas saistības, jo tiek parakstīts arī kreditēšanas līgums. PTAC aicina patērētājus būt uzmanīgiem un atgādina, ka likumā ir paredzētas noteiktas tiesības gadījumos, kad patērētāji vēlas atteikties no preces, kas iegādāta ārpus pastāvīgās tirdzniecības vietas, piemēram, pie patērētāja mājās, prezentācijās.

PTAC līdz šim saņēmis vairākas sūdzības no patērētājiem un sniedzis konsultācijas saistībā ar ūdens filtru iegādi. Ūdens filtru tirgotāju īstenotās prakses ietvaros patērētājam tiek piedāvāts veikt bezmaksas dzeramā ūdens kvalitātes pārbaudi patērētāja dzīvoklī. Pēc PTAC rīcībā esošās informācijas var secināt, ka ūdens filtru pārdevēji, iespējams, veic agresīvu komercpraksi. Šobrīd PTAC ir zināms, ka vairāki kredītdevēji ir pārtraukuši vai arī plāno pārtraukt sadarbību ar ūdens filtru tirgotājiem, kas ierobežos šāda veida uzņēmējdarbību.

Vienlaikus PTAC atgādina, ka patērētājam pirms viņam saistoša līguma izlasīšanas nepieciešams izlasīt līgumu pilnībā, lai būtu pārliecināts, ka viņš vēlas noslēgt līgumu uz piedāvātajiem nosacījumiem un ir saņēmis visus līgumā norādītos dokumentus un veidlapas.

PTAC no patērētāju iesniegtajām sūdzībām ir konstatējis, ka līgumos paredzēts patērētāja pienākums segt komersanta zaudējumus noteiktā apmērā, ja patērētājs izmantos atteikuma tiesības. PTAC norāda, ka saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu līguma noteikumi, kas paredz, ka patērētājs atsakās no savām likumīgajām tiesībām vai kas ierobežo patērētāju izmantot savas likumīgās tiesības, uzskatāmi par netaisnīgiem un nav spēkā.

  1. Cilvēki sūdzas, ka tikuši pierunāti
  2. Kas jāzina, ielaižot mājās aģentu?
  3. Kā izmantot attteikuma tiesības?

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šitos vajag automātiski pieteikt uz potences uzlabošanas epastiem.

  2. Cilvēki gudri nav, ja par tūkstoti nopērk reversās osmozes filtru sistēmu ar smalku logo, ja tāda pašu, ar tām pašām Taivanā ražotām filtrpatronām var dabūt arī par 150 eiro.

  3. ko darīt – jāiet pie psihiatra

Draugiem Facebook Twitter Google+