×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Lavrovs: Ukrainā cīnās daudz Polijas un Lietuvas iedzīvotāju un brīvprātīgo no Krievijas (2)

AFP/LETAAFP/LETA

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka daudzi Polijas un Lietuvas iedzīvotāji cīnās Ukrainā “bataljonos, kurus radīja un turpina finansēt oligarhi”, tomēr viņš atzina, ka ir arī daudz brīvprātīgo no Krievijas, kas gan neesot saistīti ar Krievijas armiju.

“Ir daudz poļu, lietuviešu, daudz eiropiešu, kas cīnās šo bataljonu pusē,” Lavrovs sacīja intervijā televīzijas kanālam “Bloomberg TV”. Intervijas tekstu pirmdien savā mājaslapā publicējusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta asociētais profesors Ķēstutis Girņus Lavrova izteikumus komentēja kā mēģinājumu atainot lietuviešus kā “sliktos puišus”, kā tas jau iepriekš ir noticis arī Čečenijas karu laikā. Tā kā Lietuvu nevar vainot par sliktu izturēšanos pret krievu etnisko minoritāti, līdzdalība konfliktos ir ērti izmantojama šādās situācijās, viņš norādīja.

Intervijā “Bloomberg TV” Lavrovs arī sacīja, ka kaujās Ukrainā varētu būt iesaistīti brīvprātīgie no Krievijas, bet tie nekādi neesot Krievijas armijas regulāro spēku karavīri. Krievijas ārlietu ministrs arī uzsvēra, ka ārvalstu kaujinieki atbalsta abas Ukrainas konfliktā iesaistītās puses.

Septembra sākumā NATO paziņoja, ka ir saņemta informācija, ka Krievija Ukrainas austrumos ir iesūtījusi vairākus tūkstošus karavīru un simtiem tanku un bruņutransportieru. Pēc pamiera režīma pasludināšanas NATO informēja, ka dažu pēdējo dienu laikā ir vērojama Krievijas karaspēka atvilkšana.

Atbildot uz “Bloomberg TV” jautājumu par starptautiskās attieksmes pasliktināšanos pret Krieviju, kas īpaši jūtama bija Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas laikā, Lavrovs norādīja, ka ASV prezidenta un citu Rietumu līderu izteikumos Krievija ir otrs lielākais drauds pasaulē aiz Ebolas vīrusa, pat apsteidzot džihādistu kaujinieku grupējumu “Islāma valsts”.

“Es nedomāju, ka tas atspoguļo attieksmi pret Krieviju starptautiskajā sabiedrībā. Mūsu kolēģiem Amerikā vienmēr ir paradums runāt visu vārdā un izdarīt secinājumus, kuriem gandrīz neviens nepiekrīt,” norādīja Lavrovs.

Krievijas ārlietu ministrs arī norādīja, ka pēc Aukstā kara beigām Rietumi ir pārkāpuši vienošanos nestiprināt vienas valsts drošību uz citas valsts rēķina, kas gan “pilnībā tika ignorēts un pārkāpts, turpinot lieko NATO paplašināšanos” un bruņojuma pastiprināšanu pie Krievijas robežas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nu ko šitais .. te var muldēt !!!!

  2. Pāpa, cik tur ir brīvprātīg no Israel?

Draugiem Facebook Twitter Google+