Foto – Rudīte Bērziņa

“Leģendu nakts” Vērgalē 0

Sestdien, 27. oktobrī, Latvijas pilīs un muižās norisinājās “Leģendu nakts”. Pāvilostas novada Vērgales muižā bija iespēja redzēt dramatizētu patiesu stāstu par barona fon Štempela un zemnieku meitenes Annas Lazdiņas mīlestību, ko sveču gaismā izspēlēja vietējais dramatiskais kolektīvs. Annas lomā iejutās vērgalniece Marta Aniņa, bet baronu tēloja Andis Trofimovs. 


Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Pāvilostas novada Vērgales muižā bija iespēja redzēt dramatizētu patiesu stāstu par jauniešu – barona fon Štempela un zemnieku meitenes Annas Lazdiņas mīlestību. Senatnes auras apvītajā Vērgales pilī sveču gaismā  vietējais dramatiskais kolektīvs izspēlēja vēsturisko sižetu. Viņiem noskaņu radīt palīdzēja Liepājas jauniešu deju kolektīvs „Kvēle”. Programma tika rādīta un skatītāji ar pili iepazīstināti plkst. 18.00 , 20.00 , 22.00. Uz pasākumu bija ieradies necerēti liels  interesentu pulks. Akcija tiešām bija izdevusies un mērķi sasniegusi.

1912.g. no Vācijas uz Vērgales muižu tika atsūtīts lauksaimniecības muižu vadīšanā students – barons fon Štempels. Kādā vasaras  zaļumballē viņš iepazinās ar zemnieku meitu Annu Lazdiņu no Tāšiem. Jaunieši viens otru iemīlējās  un  vēlējās aprecēties. Barons fon Štempels rakstīja vēstuli savai mātei  un  lūdza viņas svētību abu laulībām. Māte atsūtīja vēstuli ar skarbi rakstītām rindām :” Labāk es redzu savu dēlu mirušu, nekā precamies ar tik zemas kārtas (bauru) meitu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunieši svētību nesaņēmuši, nolēma doties nāvē. Atvadu vēstulē izteikdami vēlēšanos, lai apglabā abus vienā zārkā, vienā kapā. Vēstule beigusies ar vārdiem – mēs citādi nevarējām.

1990.g. vasarā Vērgales kapsētā jauniešu atdusas vietā tika uzstādīta plāksne, kurā iekalti abu vārdi un rindas no pirmsnāves vēstules – „ Mēs citādi nevarējām”…

Ar pili, kurā šobrīd atrodas Vērgales pamatskola un ikdienā skolojas 97 bērni, iepazīstināja vietējā muzeja vadītāja un pensionētā skolotāja Mirdza Sīpola. Viņa iepazīstināja ar pils vēsturi un arhitektūras knifiņiem. Pastāstīja kā skolēni  ikdienā sadzīvo ar vēsturisko celtni. Klausītāji tika ievesti arī klasē( kurā šobrīd skolojas 6.klasē), kurā vēsturiskā dramatizētā notikuma jaunieši ir izdarījuši pašnāvību nošaujoties.

Pils gadsimtu gaitās ir piedzīvojusi daudzus notikumus un pārvērtības. Daudz un dažādu ļaužu soļi ir atbalsojušies šajā vēsturiskajā pilī. 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.