×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Leļļu teātrī spokosies sers de Kentervils

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pašā septembra sākumā Latvijas Leļļu teātra Lielā zāle pārtapusi īstā spoku pilī, kurā savas šausmīgākās “lomas” izmēģinās sers Saimons de Kentervils. Režisores Nadeždas Aleksejevas vadībā tapusī izrāde jaunākā skolas vecuma bērniem veidota pēc Oskara Vailda darba “Kentervilas spoks” motīviem un aicina neļauties bailēm no nezināmā.

Sera Saimona de Kentervila spoks mīt senā angļu pilī. Naktīs tam patīk pastaigāties pa pils tumšajiem gaiteņiem, baidīt mājkalpotāju un elsot dūmvadā. Viss mainās brīdī, kad pili iegādājas draudzīga amerikāņu ģimene, kas netic spokiem un neplāno pieņemt Anglijas senākās tradīcijas, galu galā ģimenes galva ir Amerikas sūtnis Lielbritānijā.

Iestudējumu veido Leļļu teātrim jau pazīstama radošā komanda – režisore Nadežda Aleksejeva, mākslinieks/scenogrāfs Igors Semjonovs, kā arī mūzikas autore Tatjana Bobrova, kuri ikdienā darbojas Novgorodas bērnu un jauniešu teātrī “Malij”. Izrādē spoka lomā iejutīsies aktieris Artūrs Putniņš, kopā ar viņu spēlēs Kristīna Varša, Dana Lāce, Anrijs Sirmais, Edgars Kaufelds un Dace Vītola. Sadarbībā ar mākslinieku Igoru Semjonovu, režisore uz skatuves uzbūrusi īstu spoku pili, savukārt “dzīvā plāna” aktieru spēli papildinās ēnu teātra elementi.

“Viena no raksturīgākajām Oskara Vailda īpašībām – spēja nopietnajā saskatīt jocīgo un jocīgajā – nopietno. O. Vailda “Kentervilas spoks” ir amizants nopietnā un nenopietnā sajaukums, kurā it kā dominē nenopietnais. Šis ir labs materiāls, lai parādītu bērniem, kā neļauties bailēm no nezināmā, neparastā. Ne vienmēr “ļaunais” tāds patiešām ir!” par izrādi saka tās režisore N. Aleksejeva.

“Īru rakstnieka un dzejnieka Oskara Vailda darbi līdz šim Latvijas Leļļu teātrī nav tikuši iestudēti, tam par iemeslu, visticamāk, minams fakts, ka viņš tradicionāli netiek ierindots bērnu rakstnieku klāstā. Tomēr pazīstamais īsais stāsts “Kentervilas spoks” (1887) kalpojis par iedvesmas avotu ne tikai neskaitāmām filmām, operām, mūzikliem, dramatiskā teātra izrādēm, bet arī animācijas filmām un nu – arī leļļu teātra izrādei,” teic Leļļu teātra pārstāve Anda Dzenīte.

Režisore Nadežda Aleksejeva Leļļu teātrī jau iestudējusi izrādi “Snaudošā pūķa pasaka”, kas 2012. gadā ieguva 2. vietu 3. starptautiskajā leļļu teātru festivālā “Eurofest 2012” Slupskā Polijā un vēl joprojām ir skatāma teātra aktīvajā repertuārā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+