×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Lemberga “garo roku” nejūtot (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Aivars Lembergs (no kreisās) un Augusts Brigmanis saskaņo viedokļus pirms kārtējām koalīcijas veidošanas sarunām.

“Ventspils mēram Aivaram Lembergam ir ļoti liela ietekme valdības veidošanas sarunās. Dodoties uz tiesas sēdēm, viņš bieži iegriežas Saeimā un valdības veidošanā spēlē būtisku lomu. Ja tā turpināsies, par reformām jāaizmirst,” pirms nedēļas LNT raidījumā “900 sekundes” valdības veidošanas procesu raksturoja finanšu ministrs Andris Vilks, kurš reizē ar valdības maiņu plāno pārtraukt savu politisko darbību. Vēl skarbāks viņš bijis savos komentāros sociālajos tīklos. “Jaunā koalīcija būs Stagnācijas un liekulības koalīcija. Lemberga pilnīgs triumfs…” savā tvittera kontā čivinājis finanšu ministrs. Par Lemberga lielo ietekmi izteikušies arī citi politiķi. Piemēram, “Vienotības” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte sūkstījusies, ka valdības veidošanas procesu kavējot Lemberga ambīcijas iegūt savā kontrolē turīgās ministrijas, kuras dala Eiropas fondu līdzekļus.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un citi jaunās koalīcijas veidotāji atzīst, ka sarunās piedalās arī Ventspils mērs kā apvienībā ZZS ietilpstošās partijas “Latvijai un Ventspilij” pārstāvis, bet viņam neesot lielākas ietekmes kā citiem partneriem. “Lemberga kungs valdības veidošanā piedalās tikpat lielā mērā kā jebkuras citas partijas vadītājs. Neredzu, ka viņam būtu kāda īpaša ietekme,” teica Straujuma. Kā pierādījumu tam, ka Lemberga loma ir pārspīlēta, viņa atgādināja, ka ZZS tā arī nav dabūjuši viņu gribētās gardākās odziņas – Satiksmes ministriju un VARAM. Savukārt (“Vienotības”) līdere Solvita Āboltiņa aicināja valdību vērtēt vēlāk pēc tās padarītajiem darbiem, nevis no atsevišķu politiķu izteikumiem, pirms koalīcija vispār izveidota.

“Ja reiz pastāv uzskats, ka jauno koalīciju veido Lembergs, tad varu tikai viņu apsveikt – viņam ātri un veiksmīgi izdevies izveidot valdību,” par Vilka izteikumiem ironizēja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Viņaprāt, šādi Vilka izteikumi, nokāpjot no politiskās skatuves, esot dīvaini. “Ja viņš būtu tik pārliecināts un īsts savas sfēras speciālists, tad būtu palicis strādāt un turpinājis vadīt finanšu jomu,” uzskata Brigmanis.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzskata, ka Lemberga ietekme aprobežojas tikai ar spēju veidot ZZS viedokli, bet pār pārējām partijām īstas varas viņam neesot. “Ir teiciens, ka sabiedrībai labāk nezināt, kā top divas lietas – desas un politika. Tādēļ mēs nezinām arī to, kā tiek veidots ZZS viedoklis katrā jautājumā. Taču, ja par spīti pretrunīgam vērtējumam sabiedrībā, ZZS pastāvīgi virza Lembergu par savu premjera kandidātu, tad viņam partijā ir neapšaubāma ietekme un autoritāte,” sprieda Dzintars.

Koalīciju veidojošās partijas vakar informēja Valsts prezidentu Andri Bērziņu par iespējamo valdības sastāvu, kā arī valdības deklarācijas projektu. Prezidents nav izteicis iebildumus pret kādu no ministru kandidātiem. Šodien Straujuma iecerējusi tikties ar Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, lai pārrunātu jautājumus par pielaidi valsts noslēpumam jaunajiem ministriem.

Jauno valdību plānots apstiprināt nākamtrešdien, 5. novembrī. Līdz tam laikam partijas pabeigšot darbu pie valdības deklarācijas “slīpēšanas”. Arī prezidents esot izteicis vairākus ierosinājumus, pie kā būtu jāstrādā jaunajai valdībai, piemēram, elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes kompensācijas mehānismiem un risinājumiem par banku kredītu pieejamību pirmā mājokļa iegādei, ko negatīvi ietekmēs Maksātnespējas likuma izmaiņas par tā dēvēto nolikto atslēgu principu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Bet vai tam seskam,lembergam,vajadzeja atlaut ierasties saimas maja un piedalities valdibas veidosana nu tas ir galigs nonsens

 2. Toties elpu un mēles galu ausī gan jūt!!!

 3. …divi komjaunieši…

 4. Man ir garāks.

 5. Tam jau sen jāsēž cietumā, bet šis ar savu bezkaunīgo smaidu vazājas pa Saimu.

 6. Diemžēl Latvijas femīda par švaku, lai to lielo mahinātoru iesēdinātu aiz restēm.

 7. Kur vien grozies,visur aizliegtās partijas bijušie biedri,komsorgi!Kad Latvija tiks galā ar šo čūsku inkubātoru?Pagaidam latviešu vairakums jūtas ļoti komfortabli šajā čūsku purvā.Ļoti daudzi vienkārši aizbrauc.Bet vai tas ir risinājums?

 8. Brigmaņa kungs “asprātīgi” it kā jokodamies, pateica TV raidījumā, ka Lembergs veido valdību. Manuprāt, šī “asprātība”bija nevietā, jo tiešām neviena sēde nenoteik bez šī “izcilā”politiķa Lemberga, kā piektais
  ritenis viņš ir klāt visur. Brigmaņa kungs, nezaimojiet Kārli Ulmani. ZS ir Kārļa Ulmaņa dibināta un jūs uzdodieties par viņa mantiniekiem. Viņš kapā apgrieztos otrādi, ja zinātu kas koriģē jūsu partiju.

 9. ar visam tam stipendijam?? Vai tas ari vairs nejut???

 10. vakar TV Brigmanis izpaudās par Lemberga ietekmi. Nožēlojami, it kā iedzīvotāji neko nesaprastu.
  Tas, ko sacīja A.Vilks, bija ļoti svētīgi.
  Bet Brigmaņa komentāri par Auguļa un Blumberga “vicināšanos” pie durvīm bija gaužām nepārliecinoši.
  Ja jau tā javicinās, tad ļoti bīstama būtu Brigmaņa solītā cita valdība tuvākajā nākotnē. Kas tie par “čurikiem”? Neglīti, Brigmani, neglīti. Neaizmirstiet, visu redzam, visas viltības un shēmas.

 11. Jūsu Lembergs klauns,grib nogrābt lielāku gabalu Venspilij,uz Latviju viņam nospļauties.Valdībā neiet,aprunāt un kritizēt gan pirmais.Vilks gan bija darītājs,bet ne runātājs.

 12. Laikam jau Vilka kungs ir visai nepaarliecinaats par sevi ,savaam idejaam,reformaam u.t.t.Ja tikai Lemberga kunga klaatbuutne vien speej visu apgriezt otraadi,tad vinu noteikti vajadzeeja par premjeru!Latvijaa paarmainas sen vajadziigas,jo,esot valdiibaa Vilka kungam,nekas uz labo pusi nemainiijaas.

 13. Lembergs ar prokurora lēmumu NEVAR PILDĪT VENTSPILS MĒRA PIENĀKUMUS!
  To piemirst gan žurnālisti, gan ministri.
  Tagad uzlicis kājas uz koalīcijas galda.
  Tiktāl nu politiķi nodzīvojušies.

 14. Čivina zvirbuļi, vilki gaudo! Lemberga fani sāk zaudēt pacietību! Tas daudz ko izsaka. Interesanti, kurš ir garāks, Putins vai Lembergs? Tēlot putinu Latvijā izredzes paliek arvien mazākas. Dabīgi, ka liela ZZS vadības daļa ir prokrieviska un prokomunistiska. Līdz šim viņi labi slēpās, bet zemniekam nav nekādu noslēpumu par desām, tiks galā arī ar politiku. Lemberga ietekme ir tik daudz, cik daudz Latvijā ir ietekmju agentu ietekme. To vajag mazināt. Tā pat kā žīdi visā pasaulē cenšās daudzināt savu lomu, tā patās arī kādi ar visiem spēkiem cenšās daudzināt Lembērgu.

 15. Lembergs: Pie Tevis vai manis, dārgais?
  Brigmanis: Tepat, nužņikā, Aivar.

  • Tie, kas šo ziņu LA safabricēja, ir vai nu muļķi vai pasūtījuma izpildītāji. Lamberga kunga “garo roku” un naudaskārīgo skatu mana it visur. Cita lieta, ka ne visi pat ZZS ņem viņu galvā 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+